Překážkářka Hejnová je ve finále ankety o nejlepší atletku světa

12:15aktualizováno  13:05
MONAKO - Česká překážkářka Zuzana Hejnová je v tříčlenné nominaci na ocenění pro nejlepší atletku světa za rok 2013. Letos neporažená mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek se na základě hlasování funkcionářů a odborníků dostala do finálového výběru spolu s favorizovanou jamajskou sprinterkou Shally-Ann Fraserovou-Pryceovou a novozélandskou koulařkou Valerií Adamsovou. Oznámila to světová federace IAAF.

Česká překážkářka Zuzana Hejnová foto: ČTK

Vítězka Diamantové ligy Hejnová už byla v říjnu vyhlášena nejlepší evropskou atletkou a nyní má možnost stát se první českou ženou, která získá ocenění IAAF. Anketu dosud vyhrál pouze oštěpař Jan Železný v roce 2000. "Samozřejmě mám velkou radost, taková pozvánka, to se počítá, je to další z moha ocenění za tu skvělou sezonu," řekla Hejnová, která je takřka jistou vítězkou sobotního vyhlášení o českého Atleta roku.

Za favoritku ankety IAAF je nicméně považována Fraserová-Pryceová, jež na mistrovství světa v Moskvě vybojovala zlaté medaile ze závodů na 100, 200 a 4x100 metrů. Adamsová získala v Moskvě čtvrtý titul za sebou a aktuálně drží sérii 42 vítězných startů. "Valerii (Adamsovou) mám ráda, fandím jí, ale sprint je přeci jen výš, takže jako vítězku bych dala Shally-Ann (Fraserovou-Pryceovou)," uvedla Hejnová, která v anketě o nejlepšího evropského atleta roku hlasovala pro sebe, ale nyní realisticky ví, že favoritkou je Jamajčanka.

Jméno nástupkyně americké sprinterky Allyson Felixové bude oznámeno 16. listopadu na galavečeru v Monaku, o vítězce rozhodne Rada IAAF. Mezi muži se o ocenění ucházejí loňský držitel a čtyřnásobný vítěz ankety Usain Bolt z Jamajky, ukrajinský výškař Bohdan Bondarenko a britský vytrvalec Mo Farah.