Liberec se s play off loučí bez výhry, krok od vyřazení je Slavia

21:06
PRAHA, LIBEREC - Hokejistům Liberce skončila sezona, jejich kapitánovi Petru Nedvědovi kariéra. Bílí Tygři prohráli s Vítkovicemi také v domácím prostředí 2:6 a z předkola extraligového play-off jsou vyřazeni. Ještě krok k postupu do čtvrtfinále potřebují udělat Pardubice, které zvítězily na Slavii 4:2 a v sérii vedou 2:1.

Hráči Vítkovic se radují z gólu Liberci foto: ČTK

Čtvrtý zápas je na programu v pátek, čas začátku byl však problematický. Slavia požádala svaz, aby mohla hrát už od 17:30 kvůli kolizi s fotbalovým zápasem v Edenu, kde slávisté od 20:15 hrají proti Znojmu. Jenže utkání chce vysílat Česká televize a ta přenos plánuje na 18:20. A s tím už kvůli MS v letech na lyžích v Harrachově nelze hýbat.

"Je to velmi nešťastné vůči fanouškům, kteří už mají zakoupené vstupenky s časem 17:30 a především vůči těm, kteří by rádi stihli hokej i fotbal. Někteří už navíc na obě utkání mají zakoupené vstupenky," uvedl klub v tiskové zprávě.

Ještě větší nepříjemnosti však řeší v Liberci, který podlehl Vítkovicím překvapivě snadno 0:3 na zápasy. Severočeši měli před sezonou větší ambice. Navíc fanoušci viděli poslední utkání Nedvědovy kariéry, 42letý veterán vyhlásil, že další rok už hrát nebude.

Vítkovice si naopak počkají na čtvrtfinálového soupeře. Když postoupí Pardubice, tak vyzvou suverénní Spartu (tu však dokázaly v základní části dvakrát porazit na jejím ledě), jinak si zahrají moravskoslezské derby proti Třinci.

Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápas:

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 13. Víšek (Gřegořek, Bartek), 38. Výtisk (Bartek, Hunkes) - 3. Vandas (Kolouch, E. Němec), 11. Šedivý (Szturc, J. Káňa), 39. Huna (Svačina, Roman), 43. Burger (Húževka, Strapáč), 56. Stehlík (Barinka, Burger), 60. Vandas (E. Němec, Kolouch). Rozhodčí: Hribik, Souček - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 13:8. Využití: 1:2. Diváci: 4936. Konečný stav série: 0:3.

HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. J. Doležal (V. Růžička ml., Kolařík), 54. Kadlec (Knot, P. Jelínek) - 17. Benák (T. Zohorna), 20. P. Sýkora (T. Zohorna, Benák), 38. Ďaloga (T. Zohorna, P. Sýkora), 60. Semorád. Rozhodčí: Minář, Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6651. Stav série: 1:2.

Pardubicím chybí k postupu jediný krok

Pardubicím kvůli nevolnosti vypadl ze sestavy útočník Radoslav Tybor, který dal v sérii čtyři góly. Ale velká komplikace to nakonec nebyla, Tybora zastoupili jiní střelci a na výhře se třemi asistencemi podílel Tomáš Zohorna.

Východočeši byli od začátku lepší, vytvářeli si větší gólové šance. Jako první ji proměnil obránce Václav Benák v 17. minutě při signalizovaném vyloučení přesnou střelou z mezikruží. Ještě v téže minutě slávisté vyrovnali, Jiří Doležal využil toho, že brankář Hudáček moc neviděl a trefil se přesně.

Zřejmě klíčový moment si nachystaly Pardubice do závěrečných sekund první třetiny. Zohorna krásně vysunul do úniku Petra Sýkoru, který nevymýšlel žádné finty. Prostě pár metrů před brankou tvrdě vypálil a překonal Furcha.

Pardubičtí pak sice nevyužili dvakrát přesilovku 5 na 3, přesto navýšili náskok díky obránci Marku Ďalogovi. Slavia zkoušela podruhé za sebou otočit výsledek z 1:3, ale tentokrát dokázala pouze snížit. Od modré čáry využil početní výhodu kapitán Petr Kadlec.

V závěrečném tlaku při vylepšené power play domácí inkasovali počtvrté, chvíli předtím Kadlec těsně minul levou tyčku pardubické branky.

Sedmým čtvrtfinalistou jsou Vítkovice

Pouze 77 sekund vydržela domácím hokejistům radost, ale jinak tyto sedmičky rozhodně nejsou šťastné. Když obránce Jan Výtisk bekhendem uklidil volný kotouč pod břevno a gól na 2:2 bouřlivě slavil, byl to jediný pozitivní moment pro Liberec.

Jinak bylo všechno špatně - Vítkovice opět udeřily na začátku zápasu, teď skóroval po dvou minutách Michael Vandas, po deseti minutách to bylo 0:2 po gólu Ondreje Šedivého. Liberečtí se pod tíhou konce sezony vzepjali a dokázali vyrovnat.

Branka Rudolfa Huny v čase 38:38 definitivně Bílé Tygry položila. Brankář Ján Lašák se na sebe zlobil, na konci druhé třetiny dokonce rozpůlil vzteky hokejku. Ve třetí třetině už dávali góly jenom hosté. Liberečtí se sami o možnost na zvrat připravili zbytečnými fauly.