Brno přehrálo Kladno podruhé, Třinec vyrovnal

20:51aktualizováno  21:06
BRNO/TŘINEC - Hokejisté brněnské Komety zvládli i druhý domácí zápas předkola Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy proti Kladnu a po výhře 5:3 mají v sérii mečbol. Rytíři by museli k postupu do vyhrát oba domácí zápasy - v sobotu a případný čtvrtý v neděli - a pak i úterní pátý duel v Brně. Kometa naopak může už v sobotu slavit postup.

Třinec - Zlín. foto: ČTK

Předkolo play-off

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. L. Čermák (Kováčik), 19. T. Svoboda (Jakub Svoboda, Divíšek), 34. Petrovický, 42. Erat (Malec, Holec), 60. L. Čermák (Divíšek) - 5. Kuchler (Patera, J. Drtina), 26. Eberle, 58. Hovorka (Patera, Bicek). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:4 SN (1:3, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Veselý (Holík), 24. Veselý (Leška, Holík), 59. Linhart (Köhler) - 6. Orsava (Hrabal), 18. Hrňa (Polanský), 20. Adamský (Peterek, D. Květoň), rozhodující sam. nájezd M. Hořava. Rozhodčí: Homola, Hradil - Bláha, Jindra. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4642. Stav série: 1:1.

Mistrovský Třinec po výhře 4:3 po samostatných nájezdech na ledě Zlína vyrovnal sérii na 1:1 na zápasy.

Kladno po středeční prohře 2:5 přes tlak Komety získalo v páté minutě vedení po teči Jiřího Kuchlera, Brno vzápětí slavilo vyrovnání po gólu Leoše Čermáka v přesilovce pěti proti třem a stav otočil šťastnou tečí Tomáš Svoboda. V 26. minutě si srazil nahození Jana Eberleho do vlastní sítě Tomáš Divíšek a bylo vyrovnáno.

Domácí se vrátili do vedení v 34. minutě po kuriózním gólu, když kladenský kapitán Pavel Patera vyhrál v obranném pásmu vhazování proti Róbertu Petrovickému, ale prudký puk za záda Lukáše Cikánka, který po druhé třetině vystřídal zraněného Jana Cháberu, nešťastně srazil Lepine. V úvodu třetí části zvýšil Roman Erat a po snížení Marka Hovorky sahal po vyrovnání v power play bek Jiří Drtina, ale jeho střelu zastavila tyč. Deset sekund před koncem pak zpečetil výhru Čermák. Zlín, který vyhrál ve středu úvodní duel 3:0, vstoupil dobře i do druhého utkání a ve čtvrté minutě se ujal vedení po trefě Ondřeje Veselého. V první třetině ale Oceláři otočili stav díky trefám Jakuba Orsavy, Erika Hrni a Martina Adamského, který se trefil tři vteřiny před pauzou.

Po snížení Veselého z 24. minuty Oceláři dlouho bránili těsný náskok, ale v čase 58:07 vyrovnal ve vlastním oslabení bek Tomáš Linhart. V nájezdech zajistil výhru šampionovi Miloslav Hořava, který byl jediným úspěšným z šesti exekutorů.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...