Metropoli obsadili běžci. Pražský maraton vyhrál Keňan Kandie

11:12aktualizováno  11:59
PRAHA - Pražský maraton má stejně jako loni vítěze z Keni a Etiopie. Cílem na Staroměstském náměstí proběhl jako první Felix Kandie, který si časem 2:08:32 vylepšil osobní rekord. Mezi ženami triumfovala Yebrgual Meleseová za 2:23:49.

Ilustrační foto foto:  Michal Růžička, MAFRA

Titul českého mistra získal Vít Pavlišta, který překvapil výkonem 2:17:51, jímž překonal téměř o tři minuty své osobní maximum.

Kandie, jenž doběhl v březnu devátý při Pražském půlmaratonu, tentokrát zvítězil o 18 sekund před dalším Keňanem Evansem Chebetem. Třetí doběhl v 21. ročníku závodu favorizovaný Etiopan Deribe Robi. Za traťovým rekordem Keňana Eliuda Kiptanuie z roku 2010 zaostal Kandie bezmála o tři minuty.

Pražský maraton 2015.
Ilustrační foto

Blíž měla k nejrychlejšímu času Pražského maratonu Meleseová, kterou od čtyři roky starého rekordu Keňanky Lydie Cheromeiové dělila minuta a 15 sekund. Druhá doběhla s minutovou ztrátou Portugalka Sara Moreirová, někdejší medailistka z mistrovství Evropy v běhu na 5000 metrů, a třetí byla další etiopská vytrvalkyně Letebrhan Haylayová. Nejrychlejší českou běžkyní byla Šárka Macháčková.

Závodu na 41,195 metrů se v ulicích české metropole za slunečného počasí zúčastnilo zhruba deset tisíc běžců.