Smrt na fotbale. Konflikt fanoušků ve Švédsku skončil tragicky

18:21
STOCKHOLM - Smrtí jednoho z fanoušků skončily potyčky hooligans při utkání prvního kola švédské fotbalové ligy. Duel Djurgaardenu na hřišti Helsingborgu byl kvůli vyhrocené atmosféře v prvním poločase předčasně ukončen.

Fanoušci-ilustrační foto. foto: svenskafans.com

ŘEŽBA NA BAZALECH

Podle informací policie utrpěl čtyřiačtyřicetiletý muž vážná zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehl. Švédská média uvedla, že fanouška hostujícího týmu trefil do hlavy předmět hozený z opačného tábora ještě před úvodním hvizdem.

Jakmile se na stadionu rozšířila zpráva, že muž zranění nepřežil, rozčílení příznivci Djurgaardenu se začali dobývat na hřiště. Rozhodčí proto duel ve 41. minutě za stavu 1:1 ukončil.

Agresivita fotbalových fanoušků je aktuální téma i v Česku. Minulý týden při utkání Sparty v Ostravě se o přestávce změnily Bazaly v doslova bojovou zónu. Za viníky konfliktu jsou považováni fandové z Polska.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...