Beznadějně poslední Baník se zvedá, z Jablonce veze první venkovní body

19:30
JABLONEC - Fotbalisté poslední Ostravy v předehrávce 21. ligového kola překvapivě remizovali 1:1 v Jablonci a v jedenáctém venkovním utkání sezony získali premiérový bod. Baník na Střelnici vedl po gólu Lukáše Vraštila, na který ještě před pauzou odpověděl Martin Doležal. Po změně stran neproměnil domácí Stanislav Tecl penaltu. Ostrava s Jabloncem v nejvyšší soutěži ukončila sérii sedmi porážek.

Radost hráčů Baníku Ostrava. foto: ČTK

Domácí outsidera v úvodu zatlačili, ale až na Hübschmanovu střelu doprostřed branky si nic nevytvořili. Naopak Baník hru brzo vyrovnal a ve 30. minutě se dostal do vedení. Hrubý z přímého kopu nacentroval do šestnáctky a přesně našel Vraštilovu hlavu. Obránce hostující z Boleslavi vstřelil první ligový gól Ostravy v Jablonci po 421 minutách.

Utkání 21. kola první fotbalové ligy FK Jablonec - Baník Ostrava 11. března v...

Rychlou odpověď mohl zařídit z další standardní situace Greguš, ale těsně minul tyč. Trenér Severočechů Frťala už v 35. minuty stáhl ze hřiště kapitána Hübschmana i Wágnera, za které přišli Pospíšil s Doležalem. A právě útočník Doležal po minutě na hřišti vyrovnal, když se zblízka prosadil z otočky po Teclově přiťuknutí z levé strany.

21. kolo první fotbalové ligy

FK Jablonec - Baník Ostrava 1:1 (1:1)

Branky: 36. Doležal - 30. Vraštil. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Koval. ŽK: Chmiel (Ostrava). Diváci: 2065.

Jablonec: Bárta - Karavajev, Kysela, Pernica, Hybš - Hübschman (35. Pospíšil) - Masopust (67. Breda), Rossi, Greguš - Wágner (35. Doležal), Tecl. Trenér: Frťala.

Ostrava: Chmiel - Dostál, Kaša, Vraštil, Lučič (77. Celba) - Lásik - Holzer, Hrubý, Ožvolda (60. Mešaninov), Helešic (74. Mondek) - De Azevedo. Trenér: Petržela.

V 51. minutě rozhodčí Královec posoudil souboj Vraštila s domácím Masopustem jako penaltový a nařídil pro Jablonec devátý pokutový kop v této ligové sezoně. Tecl však selhal a napálil pouze pravou tyč.

Baník kontroval rychlým protiútokem, ale Helešicovu přihrávku nevyužil Ožvolda a v dobré pozici zamířil nad břevno. Jablonečtí se dál trápili a prakticky se nedostávali k soupeřovu pokutovému území.

Ostrava nepůsobila jako tým s jasně nejhorší ofenzivou ligy a navíc dál podnikala nebezpečné brejky. Po jednom z nich v 79. minutě na míč těsně nedosáhl De Azevedo.

Domácí ze závěrečného tlaku vytěžili jenom nepřesné hlavičky Doležala a Pospíšila a ze hřiště je vyprovázel pískot tribun. Ostrava tak venku v lize bodovala poprvé od loňského dubna, kdy zvítězila na hřišti Bohemians 1905.