Poslední Kometa chytá dech, vyhrála i ve Varech

19:13
KARLOVY VARY - Hokejisté posledního Brna pokračují v úspěšné sérii, když zvítězili v dnešním 39. kole extraligy na ledě Karlových Varů a radovali se už z osmé výhry z posledních devíti utkání.

Souboj Pardubic a Třince. foto: ČTK

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Kumstát (Skuhravý), 34. Loginov (Kumstát) - 17. Bičánek (Erat), 42. J. Svoboda, 48. R. Procházka (Divíšek, Krstev). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Bádal, Pavlovič. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4850.

Kometa dvakrát v utkání dotáhla ztrátu a v 48. minutě rozhodl v přesilové hře Radek Procházka. Energie vyšla naprázdno po třech výhrách za sebou, doma prohrála v sezoně už dvanáctý z 20 zápasů.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Hamrlík (Leška, Balaštík), 38. Linhart (Leška, Balaštík), 42. Rachůnek (Důras) - 9. Jurečka (Burger, Hubáček), 13. Vrána. Rozhodčí: Kubeš, Mikula - Čech, Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 4451.

Hokejisté Zlína porazili na domácím ledě Vítkovice 3:2 a v dramatickém zápase rozhodli o výhře dvěma využitými přesilovými hrami. Vítězný gól vstřelil na začátku třetí třetiny Ivan Rachůnek. Vítkovice v novém kalendářním roce i potřetí prohrály.

HC Eaton Pardubice - HC Oceláři Třinec 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Somík (Klejna), 23. Cetkovský (Somík), 25. Špirko (Pineault, Cetkovský), 46. P. Sýkora (Píša) - 9. Peterek (D. Květoň, Pospíšil), 23. Zíb (Hrabal), 35. M. Růžička (Kohn, Zíb), 43. D. Květoň (Bonk, Pospíšil), 59. Polák. Rozhodčí: Hradil, R. Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:9, navíc Tomas (Třinec) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7621.

Hokejisté druhých Pardubic po šesti výhrách za sebou neuspěli a prohráli doma s Třincem 4:5. Na vedoucí Plzeň tak ztrácí Eaton už čtyři body. Ocelářům zařídil úspěch na východě Čech v 59. minutě Vojtěch Polák a po páteční výhře v Kladně 7:0 se vrací domů tým kouče Pavla Marka s plným bodovým ziskem a na čtvrtém místě tabulky.

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Ručinský (D. Výborný, Kratěna), 17. Ručinský (Netík, Látal), 31. Ručinský (D. Výborný), 60. Netík (Jan Hanzlík, Kratěna) - 8. Vampola (Benda, Bomersback), 36. Benda (Vampola, Bomersback), 43. Scofield (Jan Kovář, Hvila), 59. Adamský (Benák, Jan Kovář), 63. Vlasák (Vampola). Rozhodčí: Homola, Hribik - Bryška, Chytil. Vyloučení: 12:14. Využití: 2:3. Diváci: 7239.

Hokejisté Plzně zvítězili na ledě pražské Sparty 5:4 v prodloužení. Rozhodující gól dramatického duelu vstřelil v čase 62:43 útočník Tomáš Vlasák. V dresu poražených Pražanů zaznamenal hattrick forvard Martin Ručinský. Západočeši tak zvýšili svůj náskok v čele soutěže před druhými Pardubicemi na čtyři body.

Plzeň utrpěla v samém úvodu velkou ztrátu, neboť po nastřelení kotoučem odkulhal do šatny již v šesté minutě kapitán Straka.

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Kasík (Král), 18. Nouza (Boháč), 52. Macho (Bahenský, Kracík), 59. Bahenský (T. Sýkora), 60. Gajovský (Handlovský) - 60. Tomica (Beránek, Kůrka). Rozhodčí: Pešina, Souček - Lhotský, Bejček. Vyloučení: 6:7, navíc Nouza (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3770.

Hokejisté pražské Slavie nenavázali na čtvrteční výhru nad Zlínem v prodloužení a podlehli na ledě Mladé Boleslavi 1:5. Pro úřadujícího vicemistra to byla již sedmá porážka z posledních osmi zápasů. Bruslařský klub čekal na tříbodovou výhru devět zápasů, během nichž jen třikrát vyhrál v nastavení.

Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Nedvěd (Matějovský, Malkamäki), 54. Kašpařík - 9. Kotrla (Gřegořek), 15. Šimánek (Hřebejk), 28. Mikeska (Veselý, Ptáček). Rozhodčí: Jeřábek, Svoboda - Kis, Prchal. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 4532.

HC Benzina Litvínov - HC Geus Okna Kladno 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Lukeš (Jánský, Gureň), 30. Kubinčák - 22. Toman (J.  Dlouhý), 23. Čurilla (Melka, Mikulík), 52. F. Kaberle (Kalla, Patera), 54. Valský (Kalla). Rozhodčí: Šindler, Zubzanda - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 8:7, navíc Vopat - Kopřiva oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení. 1:0. Diváci: 4456.

Hokejisté předposledního Kladna se otřepali z pátečního domácího debaklu s Třincem 0:7 a zvítězili v Litvínově 4:2. Ve svém druhém zápase na lavičce Středočechů se tak dočkal první výhry trenér Otakar Vejvoda, který nahradil zdravotně indisponovaného Zdeňka Müllera