Poslední etapu Gira vyhrál Cavendish. Celkový triumf stvrdil Nibali

17:19
BRESCIA - Italský cyklista Vincenzo Nibali je poprvé vítězem Giro d'Italia. Poslední etapu s cílem v Brescii vyhrál v hromadném spurtu Brit Mark Cavendish a připsal si pátý úspěch v letošním ročníku.

Vincenzo Nibali foto: ČTK

Nibali se oblékl do růžového trikotu vedoucího jezdce po sedmé etapě a ve zbylých dvou týdnech ho udržel. Na cestě za druhým triumfem v Grand Tour po vítězství na Vueltě v roce 2010 osmadvacetiletý Ital vyhrál horskou časovku a sobotní náročnou "zimní" etapu v horách, kterou jezdci končili mezi sněhovými vločkami.

Svůj náskok na druhého Kolumbijce Rigoberta Urána navýšil na 4:43. Třetí skončil Australan Cadel Evans, jehož jediným vítězstvím na Grand Tour zůstává předloňský titul z Tour de France.

Závod poznamenaný nepřízní počasí kvůli zdravotním potížím nedokončili obhájce vítězství Kanaďan Ryder Hesjedal a britský favorit Bradley Wiggins, kteří shodně odstoupili po dvanácté etapě.

Spurtérský král Cavendish získal poprvé na Giru červený trikot pro vítěze bodovací soutěže a zkompletoval svou sbírku z Grand Tours. Předloni ovládl bodování na Tour a v roce 2020 na Vueltě.

9. Visconti (It./Movistar),
10. Paolini (It./Kaťuša) všichni stejný čas.

3. Movistar.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...