Poslední Budějovice překvapily třetí Jablonec

20:38
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Fotbalisté posledních Českých Budějovic porazili ve 24. kole první ligy Jablonec na svém hřišti 2:1 a oživili naděje na záchranu. Jihočeši se radovali z tříbodového zisku poprvé po devíti zápasech. Jablonec sice poslal do vedení Jan Pázler, ale domácí otočili zápas díky zásahům Iva Táborského a Petra Benáta. Dynamo zůstává v neúplné tabulce poslední a na místo zajišťující záchranu ztrácí dva body. Severočeši jsou po druhé prohře za sebou dál třetí.

Fotbalista Českých Budějovic Jakub Řezníček a Jakub Jugas z Příbrami foto: Mafra - František Panec

Českobudějovičtí trenéři udělali několik změn v sestavě. Od první minuty například nastoupil záložník Malakjan a hlavně došlo ke střídání na pozici brankářské jedničky. Pouze na lavičce zůstal Daněk a místo něj dostal příležitost poprvé v sezoně Křížek.

Budějovice - Jablonec 2:1

Branky: 33. Táborský, 55. Benát - 30. Pázler.

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Pospíšil. ŽK: Mchojan, Machovec, Hanzlík, Javorek, Hora, Křížek - Kopic, Hubník. Diváci: 2976.

Č. Budějovice: Křížek - Mchojan, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Hora, Benát, Rýdel, Malakjan (90. Linhart) - Táborský (74. Javorek), Řezníček (84. Klesa). Trenér: Švantner.

Jablonec: Špit - Kysela (65. Hubník), Štochl, Beneš, Novák - Kopic (60. Čížek), Eliáš, Vaněk, Loučka, Pázler (76. Třešňák) - Zoubele. Trenér: Kotal.

Lépe začali hosté, kteří hned v úvodu utkání dvakrát zahrozili. Nejprve se ve 4. minutě dostal do solidní příležitosti Vaněk, ale jeho střelu vyrazil Křížek. Rána Kopice o pár desítek vteřin později šla vedle.

Jablonec se také dostal do vedení. Po rychlé akci středem hřiště se objevil před Křížkem Pázler a snadno jej překonal svou premiérovou brankou po příchodu z Dukly. Jihočeši však dokázali rychle zareagovat. Na přesný pas Mchojana si na hranu ofsajdu naběhl Táborský a střelou k tyči vyrovnal.

Hosté byli i dál nebezpeční v ofenzivě, ale jejich pokusy většinou postrádaly větší razanci a připravený Křížek je vždy zlikvidoval. Do druhého poločasu však nastoupili lépe domácí. Jejich snahu pak proměnil ve vedení Benát, který si naběhl za obránce, dostal včas přihrávku od Hory a snadno překonal Špita.

Jablonec potom ve zbytku zápasu přidal a natlačil se na českobudějovickou polovinu. Trenér Kotal postupně posílal do utkání střídající ofenzivní hráče, aby ještě více posílil útočnou snahu svého týmu. Jihočeši se však o tříbodový zisk nenechali připravit. Z výhry se radují poprvé od 9. listopadu, kdy porazili Slavii.

Další zápas 24. kola první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - FK Teplice 1:1 (0:0)
Branky
: 88. Kliment - 72. Mahmutovič. Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Štěrba. ŽK: Kaufman, Matula (oba Teplice). Diváci: 3043.

Jihlava: Blažek - Vaculík, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (83. Kliment), Marek, Koloušek (77. Kučera), Karlík, Tomeček (57. Kosak) - Šimonek. Trenér: Komňacký.

Teplice: Grigar - Jablonský, Kaufman, Matula - Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek (89. Lüftner), Podaný - Litsingi, Jindráček (78. Chovanec) - Mahmutovič (85. Kerič). Trenér: Ščasný.