Posila Škoda selhal a Slavia znovu remizovala

19:57
PRAHA - Fotbalisté Slavie stejně jako na podzim remizovali v ligové dohrávce s Teplicemi bez branek a už pět zápasů čekají na tři body. Zápas 18. kola příliš šancí nenabídl, v největší příležitosti selhala v závěru zimní posila Pražanů Škoda. Severočeši udrželi před vršovickým celkem tříbodový náskok v tabulce.

Slavia Praha - FK Teplice. Hráč Slavie Róbert Cicman (vlevo) a teplický hráč Egon Vůch. foto: ČTK

Slavia Praha - FK Teplice 0:0

Rozhodčí: Bílek - Večeřa, Pelikán. ŽK: Trubila, Škoda - Lukáš. Diváci: 4476.

Do slávistické branky se vrátil uzdravený Čontofalský, více práce měl ale od začátku jeho protějšek Grigar. Pražané toužili zlomit své střelecké prokletí a do zápasu vlétli s elánem. Hned v úvodní minutě centroval z levé strany Hurka, Škoda ani Blažek ale míč do sítě umístit nedokázali.

"První poločas byl hodně nervózní, bylo vidět, že hrajeme první zápas doma. Budeme dál pracovat na tom, abychom vylepšili koncovku. Defenziva až na maličkosti byla velice dobrá," litoval trenér červenobílých František Straka.

Naopak hosté hrozili spíš ojediněle, v osmnácté minutě ale mohli otevřít skóre. Mahmutovič pálil po zemi a od osmé trefy v sezoně ho dělily pouze centimetry. Po svižném úvodu se hra přesunula do středu pole a více vzruchu nabídl až start druhé půle.

Málo gólů, v pěti zápasech sešívaní skórovali jen dvakrát

Červenobílí si po příchodu z kabin vytvořili znatelný tlak, v zakončení se jim ale stejně jako v předešlých čtyřech kolech, ve kterých skórovali jen dvakrát, nevedlo. Hned ve 46. minutě pálil v dobré pozici nepřesně navrátilec Trubila, a když už Škoda o chvíli později dostal míč do Grigarovy branky, odpískal mu sudí Bílek útočný faul a branku neuznal.

Teplice poté domácí nápor otupily a několikrát se dostaly na dostřel Čontofalskému. Zřejmě nejnebezpečnější byl v polovině druhého dějství pokus zimní posily Dolejše, s nímž si ale slávistický gólman poradil.

Teplický trenér Petr Rada proto viděl zápas dvou rozdílných poločasů. "V prvním jsme až na prvních pět minut, kdy jsme se rozkoukávali, hráli aktivně. Napadali jsme soupeře, snažili jsme se být aktivní směrem dopředu," mínil Rada.

Připustil, že po změně stran už hosté příliš nebezpeční nebyli. "Slavia zvýšila důraz, aktivně napadala a my jsme se 25 minut nemohli dostat do hry. Po tom domácím zápase s Plzní, kdy jsme dostali čtyři góly, nás v dnešním zápase podržel brankář Grigar, který v závěru chytil stoprocentní gól. Celkově je to asi zasloužená dělba bodů," uvedl Rada.

Domácí kouč poslal na hřiště Vlčka, který v neděli oslavil 36. narozeniny, ani on ale bezbrankové skóre zlomit nedokázal. Jedinečnou šanci rozhodnout měl šest minut před koncem Škoda, ve vyložené pozici však pouze napálil Grigara.

Slavia tak stejně jako před týdnem v Příbrami remizovala 0:0 a Edenem se opět rozléhalo "Straka ven". "Ale druhý poločas už byl o něčem jiném. Přicházely šance, Trubila, po něm Škoda. Bylo to to samé jako v Příbrami, z šesti bodů máme jen dva," zlobil se Straka.