Posila Aubameyang zařídila Dortmundu vítězný start do bundesligy

18:09aktualizováno  21:19
BERLÍN - Fotbalisté Dortmundu vstoupili vítězně do nového ročníku bundesligy. Výhru 4:0 na hřišti Augsburgu jim hattrickem zařídila nová posila Pierre-Emerick Aubameyang. Reprezentant Gabonu tak napodobil českého útočníka Martina Fenina, který jako poslední vstřelil tři góly při bundesligovém debutu za Frankfurt v roce 2008.

Fotbalista Dortmundu Pierre-Emerick Aubameyang foto: ČTK

Německá fotbalová liga - 1. kolo

Augsburg - Dortmund 0:4 (24., 66. a 79. Aubameyang, 86. Lewandowski z pen.)

Hannover - Wolfsburg 2:0 (17. Andreasen, 84. Huszti)

Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 6:1 (17. a 71. Ramos, 58. a 60. Allagui, 32. Brooks, 89. Ronny - 37. Meier z pen.)

Hoffenheim - Norimberk 2:2 (35. Abraham, 51. Modeste - 54. Stark, 57. Ginczek)

Leverkusen - Freiburg 3:1 (22. Kiessling, 47. Son Hung-min, 52. Sam - 40. Hanke)

Braunschweig - Brémy 0:1 (83. Junuzovič)

Aubameyang, který do Dortmundu přišel ze St. Etienne, otevřel skóre ve 24. minutě, když přesprintoval obránce a hlavou v pádu usměrnil do sítě centr od spoluhráče Schmelzera. Po změně stran pak přidal další dva góly znovu zásluhou své rychlosti a ukázal, že v Dortmundu rozhodně nemusejí litovat odchodu Maria Götzeho do Bayernu. "Je to pro mě skvělý začátek. Tempo hry je tu mnohem větší než ve Francii a budu na sobě muset ještě hodně pracovat. Uvidíme, ale po takovém začátku to vypadá, že by se mi tu mohlo docela dařit," prohlásil Aubameyang.

V sestavě poraženého Augsburgu nechyběl český záložník Jan Morávek. Příliš důvodů k radosti neměl ani Jan Polák, jehož Wolfsburg prohrál 0:2 na hřišti Hannoveru, když téměř celý druhý poločas dohrával bez dvou vyloučených hráčů. Vydařený návrat do nejvyšší soutěže prožila Hertha Berlín, která doma rozstřílela Frankfurt 6:1.

Chyběl u toho český stoper Roman Hubník, který se neobjevil ani na lavičce náhradníků. Tam chyběl i Tomáš Pekhart z Norimberku, jehož tým remizoval 2:2 v Hoffenheimu. Ani Václav Pilař s Pavlem Krmašem se v úvodním kole nedostali kvůli zdravotním problémům do nominace Freiburgu na zápas v Leverkusenu a nebyli tak u porážky 1:3. Výhry se tak z českých hráčů dočkal jen Theodor Gebre Selassie, který odehrál celý zápas na levém beku v sestavě Brém při výhře 1:0 na hřišti nováčka Braunschweigu.