Popradský Lev i bez hvězd porazil třinecké mistry

19:16aktualizováno  19:36
TŘINEC/PRAHA - Hokejisté HC Lev Poprad vyhráli i své třetí přípravné utkání na nadcházející sezonu v KHL. Po Spišské Nové Vsi a Vítkovicích mají skalp extraligové mistra z Třince 4:3. V utkání odpočívali dvě hvězdy Bartečko a Nagy. I brankářská jednička Duba strávila utkání na střídačce. Naopak Třinečtí nastoupili téměř v nejsilnější sestavě.

HC Lev Poprad (Duba). foto: ČTK

Do Třince přišla na popradského Lva i v letních měsících slušná návštěva. Na tribunách se kochaly hokejovými akcemi přibližně dvě tisícovky fanoušků.

A Lev po včerejší výhře nad Vítkovicemi na soupeře vlétl od prvních minut. V čase 1:22 usměrnil za Hamerlíkova záda Michalíkovo nahození Špirko. Za dvacet vteřin později se prosadila i zámořská posila Dan da Silva a Třinec byl v úzkých.

Domácí se ale rychle vzpamatovali a bleskově snížili. Ve čtvrté minutě zužitkoval Bonkovu práci Zíb, jenž z mezikruží propálil Laca.

Jenže do konce první dvacetiminutovky se Popradu povedlo opět zvýšit. V 17. minutě zakončil rychlé přečíslení povedenou tečí Fabricius.

HC Lev Poprad (Rulík).

Druhé branky se úřadující čeští mistři dočkali v polovině utkání. Jan Peterek všem přítomným názorně ukázal, jak proměnit samostatný únik. Za modrou čárou napřáhl a přesně vymetl horní roh Lacovy brány.

Ve třetí dvacetiminutovce se Třinečtí postupně nadechovali k náporu, ale zabrzdil je další inkasovaný gól. Přečíslení dva na jednoho využila dvojice Da Silva a Novotný, druhý jmenovaný pouze zasunul kotouč do odkryté klece.

Domácí ještě vykřesali v čase 56:17 naději díky brance Hrabala, vyrovnat se jim ale nepodařila. A tak popradský Lev opouští "české turné" se skalpy Vítkovic a Třince.

Přípravný hokejový zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Lev Poprad 3:4 (1:3, 1:0, 1:1) Branky: 4. Zíb, 29. Peterek, 57. Hrabal - 2. Špirko, 2. Da Silva, 17. Fabricius, 52. Novotný.