Ponížený Realem. Cítil jsem se tak poprvé v životě, přiznal bek Barcelony Piqué

13:15
BARCELONA - Kdykoli měl možnost, s chutí se rivalovi veřejně vysmál nebo si do něj zle rýpl. Po odvetném utkání španělského Superpoháru na hřišti Realu Madrid však fotbalista Gerard Piqué z Barcelony sklopil hlavu. Připadal si ponížený.

Gerard Piqué drží pod krkem kolegu z reprezentační obrany Sergia Rámose, foto: Reprofoto

„Poprvé po devíti letech, co jsem v Barceloně, jsem se proti Realu cítil, že jsme horší než oni,“ přiznal v útrobách Santiaga Bernabeua španělským reportérům.

Před pátečním startem španělské ligy se hrálo o Superpohár. Ligový mistr proti vítězi poháru. El Clásico dopadlo pro Barcelonu tristně, po domácí porážce 1:3 podlehla ve středeční odvetě 0:2.

Především v prvním poločase Real soupeře školil, herní převaha byla obrovská. Dal dva góly a po přestávce ubral.

Cristiano Ronaldo se drží za hlavu po necitlivém vyloučení v prvním duelu...
El Clasico - FC Barcelona vs. Real Madrid (Messi a Ramos).

Barcelonský stoper se v poločase kvůli nespecifikovanému zranění nechal vystřídat. Po utkání se neschovával a při rozhovoru nemohl být upřímnější.

Naznačil, že jeho mužstvo není jednotné, že Barcelona bojuje sama se sebou na hřišti i mimo něj.

„Neprožíváme nejlepší období ať už jako tým nebo jako klub. Musíme se semknout, jak jen to je možné, abychom se posunuli dopředu,“ řekl Piqué.

„Musíme se smířit s porážkou a uznat, že Real byl prostě dneska lepší než my. Ale sezona je ještě hodně dlouhá a to nám dává možnosti se zlepšit.“

Barcelona nezachytila úvod, už po třech minutách Marco Asencio krásnou střelou z dálky překonal zkoprnělého Ter Stegena. V závěru půle přidal druhý gól Benzema. K tomu měl Real dalších několik výborných příležitostí.

El Clasico - FC Barcelona vs. Real Madrid (Bale slaví)

„Začátek ovlivnil celý zápas. Nemůžeme vždycky vyhrát, došlo k určitým změnám a bude chvíli trvat, než si to sedne. Musíme si uvědomit, co děláme špatně a napravit to.“

Barcelona má nového trenér, Luise Enriqueho nahradil Ernesto Valverde z Bilbaa. K tomu ztráta Neymara, jeden z nejlepších fotbalistů světa přestoupil do Paris St. Germain. Už nechtěl být v Barceloně.

Vedení Barcelony se snaží sehnat náhradu, blízko je přestup rychlého křídelníka Ousmane Dembélého z Dortmundu, typově podobného hráče, jako je Neymar, a ofenzivního záložníka Philippe Coutinha z Liverpoolu.

„K příchodům se nemůžu vyjádřit, to se musíte zeptat vedení,“ dodal Piqué.

Jestli Barcelona ukáže lepší tvář, se ukáže už v neděli večer. V prvním ligovém kole hostí Betis Sevillu.