Polsko, soupeř Čechů na ME, porazilo Lotyšsko

22:41
KLAGENFURT (Rakousko) - Polští fotbalisté v oslabené sestavě porazili Lotyšsko 1:0 gólem Artura Sobiecha z 81. minuty. Utkání v Klagenfurtu bylo sehráno jako příprava na mistrovství Evropy, kde se Poláci v základní skupině utkají i s Českem.

Polsko (Sobiech) foto: Reuters

Trenér Polska Franciszek Smuda dnes ještě nenasadil hvězdnou trojici z Dortmundu Lukasze Piszczeka, Jakuba Blaszczykowského a Roberta Lewandowského. V brance pak před gólmanem Arsenalu Wojciechem Szczesným dostal přednost jeho klubový náhradník Lukasz Fabiański.

Polsko však i tak bylo po většinu zápasu lepším týmem. Lotyši zahrozili jen v úvodu, kdy Rudnevse vychytal Fabiański. Pak už ale útočili hlavně spolupořadatelé mistrovství Evropy. Jenže se jim nedařilo překonat brankáře Dorosevse, Wasilewski pak na konci první půle trefil tyč.

Trápení s koncovkou pokračovalo i po změně stran a Mutusczcyk z velmi dobré pozice po centru Grosického hlavičkoval vedle. Až devět minut před koncem vysvobodil Polsko střídající útočník Sobiech. Střelec Hannoveru si naskočil na centr aktivního Grosického a hlavou rozhodl.

Polsko se před startem šampionátu ještě utká 26. května se Slovenskem a 2. června s Andorrou.