NHL: Polák byl vyloučen za vražení na hrazení, jeho tým přesto zvítězil

7:09
NEW YORK - Hokejový obránce Roman Polák obdržel ve středečním utkání NHL za naražení na hrazení trest pět minut plus do konce zápasu. Columbus dlouhou přesilovou hru nevyužil a podlehl Torontu 2:5. Důležitou výhru vybojovali v newyorkském derby Islanders, kteří na ledě Rangers uspěli 3:2 a snížili ztrátu na poslední postupovou příčku do play off na rozdíl dvou bodů.

Český hráč Toronto Maple Leafs Roman Polák. foto: AP

Polák musel odejít předčasně do kabin po nešetrném zákroku na Olivera Bjorkstranda, který poté zůstal otřesený ležet na hrací ploše a led opustil jen s dopomocí. Do hry už se nevrátil, rozsah jeho zranění nebyl po utkání upřesněn.

Kanadský celek si kuriózně protáhl vyloučení Poláka o téměř další dvě minuty, protože trenér Mike Babcock neposlal místo ostravského rodáka nikoho na trestnou lavici. Pravidla při podobných vyšších trestech umožňují nechat jiného hráče pykat až od některého přerušení před vypršením trestu, jenže v Columbusu na žádné nedošlo. Píšťalka sudích zazněla až 1:54 po vypršení trestu, kdy útočník Toronta Brian Boyle odehrál puk na střídačku soupeře.

NHL: Roman Polák dopomohl asistencí Torontu k vítězství ve hře o postup do play off

„Už se mi to nikdy v životě nestane. To vám mohu slíbit. Už nikdy nebudu otálet s tím, než pošlu někoho na trestnou,“ řekl Babcock. Jeho svěřenci, kteří před utkáním drželi poslední postupovou příčku do play off, si pojistili výhru dvěma trefami v závěrečných pěti minutách. Klíčový gól vstřelil ze sólového úniku William Nylander chvíli poté, kdy Columbus srovnal z 0:2 na 2:2.

Hokejový tým Rangers prodloužili sérii domácích proher na sedm, i když byli v úvodních dvou třetinách lepší a vedli 2:1. Islanders ale v závěrečné části trefami Nikolaje Kuljomina a Andrewa Ladda v přesilových hrách otočili skóre. „Možná to nebyl náš nejlepší zápas a vím, že se musíme v několika aspektech zlepšit, ale vyhráli jsme. A to je teď ze všeho nejdůležitější,“ prohlásil kapitán Islanders John Tavares.

Rangers ve své Madison Square Garden rozdávají body. Příčinu neznají. „Vážně nechápu, proč teď doma nemůžeme vyhrát. Než začne play off, musíme to zjistit,“ uvedl útočník Derek Stepan. „Přitom jsme odehráli proti Islanders slušný zápas a v útoku jsme jim moc nedovolili. Ale v našich oslabeních se k nim několikrát šťastně odrazil puk,“ doplnil kouč Rangers Alain Vigneault.

Polák ozdobil 600. start v NHL gólem, Voráček řídil výhru Flyers

Connor McDavid si upevnil pozici nejproduktivějšího hráče soutěže, když gólem a dvěma asistencemi zvýšil náskok před druhým Sidney Crosbym na rozdíl čtyř bodů. Snaha kapitána Edmontonu ale vyšla vniveč, protože s týmem prohrál na ledě Anaheimu 3:4. V dresu domácích zůstal Ondřej Kaše jen mezi náhradníky.

Oba týmy se před utkáním dělily o druhé místo v Pacifické divizi a chtěly se výhrou posunout před soupeře. „Byl to těžký zápas, podobný už těm v play off,“ řekl hrdina utkání Hampus Lindholm. Obránce Anaheimu poprvé v kariéře zaznamenal v jednom utkání tři body, když si připsal gól a dvě přihrávky. Třemi asistencemi podpořil úspěch kalifornského klubu i Ryan Getzlaf.

Anaheim rozhodl o vítězství v rozmezí 20. až 32. minuty, kdy otočil skóre z 1:2 na 4:2. „Ve druhé třetině nám trochu došla šťáva. Ale musím také ocenit výkon soupeře, hrál velmi dobře,“ uvedl autor jedné z branek Edmontonu Leon Draisaitl.

STATISTIKA NHL:
Columbus - Toronto 2:5 Branky: 21. Savard, 27. Saad - 9. Komarov, 11. Matthews, 34. Nylander, 56. Kadri, 58. Zajcev. Střely na branku: 34:32. Diváci: 16.106. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. Kadri (oba Toronto), 3. Savard (Columbus)
NY Rangers - NY Islanders 2:3Branky: 23. Zuccarello, 27. Nash - 24. Lee, 46. Kuljomin, 53. Ladd. Střely na branku: 36:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Beauvillier (oba NY Islanders), 3. Nash (NY Rangers)
Anaheim - Edmonton 4:3Branky: 8. Eaves, 20. Lindholm, 22. Manson, 32. Rakell - 6. Draisaitl, 9. McDavid, 60. Letestu. Střely na branku: 34:32. Diváci: 15.310. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Rakell, 3. Getzlaf (všichni Anaheim)