Pokažené derby. Rozhodčí měli vyloučit slávistu Bořila a uznat Slavii regulérní branku

21:00
PRAHA - Fotbalisté Slavie se vztekali, obklopili rozhodčího Jana Jílka, který jim neuznal regulérní branku. Sparťan Costa totiž v 288. derby vykopával přízemní střelu Škody už za brankovou čárou. Nakonec se Škoda dočkal ve druhé půli, druhý gól dal Hušbauer a Slavia vyhrála 2:0.

Zleva Josef Hušbauer, Miroslav Stocha a Milan Škoda se dohadují s rozhodčím Janem Jílkem. foto: MAFRA - Michal Růžička/Dan Materna

Rozhodčí neuznali Slavii regulérní gól. Ta však přesto porazila Spartu 2:0

Ke kontroverzní situaci došlo ve 29. minutě za nerozhodného stavu. Aktivní Stoch dvakrát pálil z levé strany, na brankáře Dúbravku ale ani jednou nevyzrál.

Sparťanský stoper Mareček při odkopu míč nepochopitelně minul, Stoch ho tak udržel ve hře a stihl přihrát pod sebe na malé vápno ke Škodovi.

Slávistický kapitán vypálil po zemi doprostřed brány, překonal brankáře, ale hostující stoper Costa Nhamoinesu číhající na čáře balon vykopl.

Rozhodčí Jílek rozpažil, opakované záběry ale ukázaly, že chybně. Costa totiž odehrál míč už za brankovou čarou, Slavia tedy měla jít do vedení 1:0.

„Jasný gól, stál jsem na brankové čáře a viděl to,“ řekl v poločasovém rozhovoru pro televizi O2 Sport domácí záložník Stoch.

„Už já jsem měl dávat gól, ale brankář mi to dobře chytil. Ještě jsem tam zabojoval, z čáry jsem přihrál před bránu a Škoda dal. Nedá se nic dělat, musíme proměnit jinou šanci,“ dodal.

Sudí nezvládli ještě jeden moment utkání, krátce před chybně neuznaným gólem unikal domácí obraně Václav Kadlec, v souboji s Bořilem sparťanský útočník upadl.

Milan Škoda se raduje s fanoušky Slavie.
Milan Škoda a jeho radost z vítězného gólu - foto archiv.

Opakované záběry ukázaly, že slávistický bek soupeře fauloval, přišlápl mu kopačku, měl dostat druhou žlutou a červenou kartu.

Bořil unikl vyloučení i ve druhé půli, když zezadu stáhl unikajícího Ben Chaima. Ani tentokrát Jílek nevytáhl pro něj druhou žlutou kartu.