Pohárový postup Spartě vystřelil Přikryl, debut má za sebou Ujfaluši

20:08
ZLÍN - Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v utkání 3. kola Poháru na hřišti druholigového Zlína 1:0. O postupu lídra nejvyšší soutěže rozhodl gólem v poslední minutě prvního poločasu záložník Tomáš Přikryl.

Fotbalisté Sparty Tomáš Přikryl (vlevo) a Lukáš Pauschek foto: Mafra - Dalibor Glück

Trenér Sparty Vítězslav Lavička udělal oproti pátečnímu ligovému duelu se Slováckem hned osm změn v základní sestavě. Mezi tyče poslal Čecha, do útoku Bednáře a na stoperu si soutěžní premiéru v letenském mužstvu odbyla uzdravená posila Ujfaluši. Jedenáctý tým druholigové tabulky se před téměř pěti tisícovkami fanoušků vyhecoval k bojovnému výkonu a držel se Spartou krok. Hosté sice měli míč častěji na kopačkách, ale Zlín hrozil z brejků.

V 29. minutě se řítil sám na branku Holík, gólman Čech ale Pražany podržel. Těsně před pauzou se prosadili sparťané. Matějovský na levé straně nadvakrát odcentroval přes protihráče a Přikryl na zadní tyči hlavou usměrnil míč do sítě. Po změně stran mohl zvýšit Bednář, po Pauschekově centru ale ve velké šanci minul. Na druhé straně zachránil favorita znovu Čech, když si poradil s Železníkovou střelou. Většina zápasů 3. kola domácího poháru se hraje ve středu, do 4. kola už v minulém týdnu postoupila Slavia Praha.