Pardubice slaví s pohárem mistra. Snad ho nerozbijeme, smál se Koukal

22:33
BRNO - Jako správný kapitán pomohl k titulu v rozhodujícím zápase i gólem. Trefa Petra Koukala (29) na 3:1 nasměrovala Pardubice k šestému titulu v historii. "Já jsem ale pyšný na celý tým. Když si uvědomíme, že jsme ve čtvrtfinále byli blízko tomu, abychom balili kufry a nyní máme pohár, tak je to skvělé," usmíval se.

Hokejisté Pardubic s mistrovským titulem foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Na začátku druhé třetiny na vás Kometa vlétla, ale vy jste nápor zvládli. Byl to klíčový moment?
Ano, Brno na nás nastoupilo hrozným stylem. Nevěděli jsme, která bije. Pak se nám povedl rychlý protiútok, to nám ohromně pomohlo.

Soupeř se vás pak snažil vyprovokovat, ale vy jste udrželi nervy na uzdě...
Snažili se udělat cokoli, už byli trochu podráždění, což je odvádělo od hry. Nám to naopak hrálo do karet.

Neměli jste strach, že Kometa opět začne dotahovat, jako v pátém duelu?
Tenhle strašák tam byl pořád. Soustředili jsme, aby se to nestalo. Na střídačce jsme se neustále hecovali, snažili jsme se dodržovat krátká střídání. Naštěstí jsme to doválčili do konce, sice nějaké šance a střely měli, ale Růža nás podrže.

Z hlediště to vypadalo, že jste oproti minulému zápasu rapidně zlepšili defenzívu...
Ano, říkali jsme si, že musíme hrát trochu víc z obrany. Věděli jsme, že sílu do útoku máme, ale dostávali jsme hrozně moc gólů. Z tohoto pohledu to utkání dopadlo výborně, inkasovali jsme pouze jednou.

Kdy vám bylo v play off nejhůř?
Asi v sedmém zápase v sérii s Vítkovicemi. To jsem kvůli zranění nehrál, seděl jsem na střídačce, byly to ohromné nervy. Naštěstí to kluci zvládli, vyrovnali a v prodloužení jsme to otočili. V Pardubicích jsem nezažil moc zápasů, ve kterých bych nehrál. Z tohohle pohledu to bylo hrozné.

V minulosti jste jednou při oslavách zničili mistrovský pohár. Nehrozí to i letos?
Doufám, že už se o to tentokrát někdo postará, aby to tak znovu nedopadlo. (směje se)

Podle našich informací opouštíte Pardubice a míříte do KHL. Je to pravda?
Nejspíš jo. Je to na dobré cestě, uvidíme. Jsem rád, že to takhle dopadlo a já se loučím titulem.