Plzeň snadno přehrála Táborsko a postoupila do osmifinále poháru

18:35aktualizováno  20:21
PRAHA - Fotbalisté Plzně postoupili do osmifinále Poháru FAČR. Ve 3. kole zvítězili na hřišti druholigového Táborska 3:0 góly Jana Kovaříka, Ondřeje Vaňka a vlastní branky Ivana Ciferského. Jejich příštím soupeřem bude Hradec Králové.

Plzeňský Jan Kovařík odvrací centrovaný míč. foto: MAFRA - Slavomír Kubeš

Plzeň nastoupila k pohárovému utkání s několika změnami v sestavě. Oproti ligovým duelům dostali šanci v základní jedenáctce brankář Bolek, záložník Kovařík či útočníci Tecl s Bakošem. Stoper Procházka se zase posunul do zálohy.

Po půlhodině hry ukázal svou kopací techniku Kovařík, který z přímého kopu poslal míč přesně do šibenice a dostal Plzeň do vedení. V úvodu druhé půle si Táborsko vytvořilo tři slibné šance, ale na vyrovnání nedosáhlo.

Domácí pak Plzni darovali pokutový kop za hraní rukou ve vápně a Vaněk z penalty zvýšil vedení. Navíc v 70. minutě chyboval obránce Ciferský, který při snaze odkopnout míč zamířil do vlastní sítě. V závěru ještě Kovařík a Tecl trefili konstrukci branky.

"Určitě panuje spokojenost s postupem. Jsem rád, že jsme utkání zvládli v sestavě, která byla hodně odlišná od té s Baníkem Ostrava. Mám radost, že hráči, co delší dobu nehráli, utkání zvládli. Dokázali jsme, že kádr máme dostatečně široký, a to mě velice těší," řekl trenér Plzně Miroslav Koubek.

V osmifinále už je Třinec, který se v úvodním střetnutí utkal s konkurentem z Fotbalové národní ligy Opavou a doma vyhrál 2:0 góly Vomáčky a Gavláka ze závěrečné čtvrthodiny. Odveta je na programu za dva týdny.

Pohár FAČR

3. kolo:

Táborsko - Plzeň 0:3 (0:1)

Branky: 31. Kovařík, 64. Vaněk z pen., 70. vlastní Ciferský. Rozhodčí: Ardeleánu.

Sestava Plzně: Bolek - Řezník, Hejda, R. Hubník, Limberský - Hořava, Procházka - Vaněk (76. Chramosta), Bakoš (60. Petržela), Kovařík - Tecl. Trenér: M. Koubek.