Pohádka Leicesteru pokračuje. Vyhrál šlágr v Manchesteru a vede už o pět bodů

18:00aktualizováno  18:27
MANCHESTER/PRAHA - Fotbalisté Leicesteru porazili ve šlágru 25. kola anglické ligy Manchester City na jeho hřišti 3:1 a tabulku vedou už o šest bodů. Dvěma brankami se na úspěchu svěřenců trenéra Claudia Ranieriho podílel stoper Robert Huth.

Robert Huth se raduje z jednoho ze svých gólů do sítě Manchesteru City foto: Reuters

Rosický bude mimo hru tři měsíce: ‚Nedovedu si představit, že pojedu na EURO‘

Manchester City navíc přišel o druhé místo, Tottenham totiž vyhrál doma 1:0 nad Watfordem a dostal se o bod před Citizens.

Zatímco v předchozích třech ligových duelech nedokázal Leicester ani jednou proti Manchesteru City skórovat, dnes se z gólu radoval už po necelých třech minutách.

Po Mahrízově centru se k zakončení dostal Huth, jehož střelu lehce tečoval za záda gólmana Harta obránce „Citizens“ Demichelis. „Lišky“ otevřely skóre v 16 zápasech této sezony, což se žádnému jinému týmu nepovedlo.

Ranieri: Celé je to šílené

Manchester následně převzal aktivitu, jenže hosté vstoupili do druhého dějství stejně jako do prvního.

V 48. minutě se prosadil Mahríz a v tomto ročníku Premier League se přímo podílel už na 24 gólech svého týmu: 14 dal a na dalších deset přihrál.

Výsledky 25. kola:

Manchester City - Leicester 1:3 (87. Agüero - 3. a 60. Huth, 48. Mahríz)

Aston Villa - Norwich 2:0 (45. Lescott, 51. Agbonlahor)

Liverpool - Sunderland 2:2 (59. Firmino, 70. Lallana - 82. Johnson, 89. Defoe)

Newcastle - West Bromwich 1:0 (32. Mitrovič)

Stoke - Everton 0:3 (11. Lukaku z pen., 28. Coleman, 42. Lennon)

Swansea - Crystal Palace 1:1 (13. Sigurdsson - 47. Dann)

Tottenham - Watford 1:0 (64. Trippier)

Southampton - West Ham United 1:0 (9. Jošida)

Definitivně pojistil výhru Leicesteru hlavou Huth, který se prosadil dvakrát v jednom zápase poprvé od února 2011, kdy ještě působil ve Stoke.

V závěru dostal první šanci v ligovém utkání devatenáctiletý norský útočník „Citizens“ Celina a podílel se na čestném gólu domácích, když asistoval Agüerovi.

„Je to šílené. Šílená Premier League. Je to dobrý výsledek, hráči předvedli výborný výkon. Nikdy jsme se nebáli, chtěli jsme tu vyhrát. Hrajeme každý zápas, jako by to byl ten poslední? rozplýval se kouče Leicesteru Claudio Ranieri.

„Nyní jsme velmi sebevědomí a je důležité teď přemýšlet nad zápasem proti Arsenalu. Jsme připraveni bojovat,“ dodal.

„Nebylo by fér se vymlouvat. Hráli jsme proti velice dobrému týmu a sami jsme velmi špatně bránili. Zvláště když jsme dvakrát inkasovali po standardní situaci. Sice jsme drželi míč, nevytvořili jsme si ale dostatek šancí,“ připustil jeho protějšek Manuel Pellegrini.

Liverpool promrhal dvougólový náskok

Tottenham byl od začátku zápasu s Watfordem dominantní, zejména obránce Davies se dostal v prvním dějství hned do několika šancí.

Evergreen Arsenalu. Rosický se zase zranil, mimo hru bude dalších šest týdnů

Rozhodující gól ale padl až v 64. minutě, když se po Alliho přihrávce prosadil Trippier a vstřelil první gól od 1. ledna 2014, kdy skóroval v druhé lize za Burnley. Tottenham přestřílel soupeře 26:3.

Kvůli podezření na zánět slepého střeva nebyl na lavičce Liverpoolu při duelu se Sunderlandem trenér Klopp.

Tým vedli asistenti Buvač a Krawietz a v 70. minutě měli důvod k radosti, neboť jejich svěřenci vedli už o dvě branky zásluhou Firmina a Lallany.

Firmino se v posledních pěti ligových duelech podílel na sedmi brankách Liverpoolu: pětkrát skóroval a na dvě přihrál.

Louis van Gaal po zápase pozdravil spokojené diváky
Petr Čech věří, že Arsenalu stačí na titul 87 bodů

Jenže Sunderland v poslední desetiminutovce zabral a získal cenný bod. Nejprve z přímého kopu překonal gólmana Mignoleta Johnson, minutu před koncem pak vyrovnal Defoe, který se v posledních šesti zápasech trefil šestkrát.

Newcastle porazil 1:0 West Bromwich a posunul se na nesestupovou 17. pozici před Norwich, který podlehl poslední Aston Ville 0:2.