Podolski zařídil vítězství Arsenalu, nastoupil i Rosický

18:20
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Arsenalu se záložníkem Tomášem Rosickým v základní sestavě vyhráli ve druhém kole anglické ligy londýnské derby na hřišti Fulhamu 3:1 a získali první body do tabulky. Sunderland, za který odehrál celý zápas obránce Ondřej Čelůstka, přišel tři minuty před koncem o vedení v Southamptonu a remizoval tam 1:1.

Lukas Podolski (vpravo) a Olivier Giroud foto: ČTK

Arsenal byl loni nejúspěšnějším týmem londýnských derby, když v nich získal 19 bodů. Díky dnešní výhře na Craven Cottage se mu jako prvnímu týmu podařilo v utkáních klubů z hlavního města vybojovat sté vítězství.

Skóre otevřel ve 14. minutě Olivier Giroud, který se trefil ve třetím zápase v řadě poté, co si zpracoval střelu Aarona Ramseyho. Na 3:0 upravil nejprve prudkou dorážkou a poté pohodlnou střelou po zadovce Santiho Cazorly útočník Lukas Podolski.

2. kolo - Anglie

Fulham - Arsenal 1:3 (77. Bent - 41. a 68. Podolski, 14. Giroud), Everton - West Bromwich 0:0, Hull - Norwich 1:0 (22. Brady z pen.), Newcastle - West Ham United 0:0, Southampton - Sunderland 1:1 (87. Fonte - 3. Giaccherini), Stoke - Crystal Palace 2:1 (58. Adam, 62. Shawcross - 31. Šamach)

Po odchodu Rosického, kterého vystřídal v 70. minutě Jack Wilshere, zkazil čisté konto brankáři "Kanonýrů" Wojciechovi Szczesnému útočník Darren Bent.

Sunderland na úvod sezony prohrál 0:1 s Fulhamem a dnes byl naopak blízko jednogólovému vítězství. Do vedení se dostal už ve třetí minutě, kdy se po rohu trefil hlavičkou Čelůstkův spoluhráč Emanuele Giaccherini. Tři minuty před koncem však jeho obrana neuhlídala při standardní situaci Josého Ponteho, který vyrovnal.

I podruhé zasáhl do utkání z lavičky útočník West Bromwiche Matěj Vydra, ale svému týmu k první vstřelené brance v ročníku nepomohl. Po porážce 0:1 se Southamptonem dnes nula na kontě vstřelených branek stačila Albionu alespoň na bod za remízu 0:0 s Evertonem.

Nováček Hull po třech letech odehrál v Premier League domácí utkání a hned získal tři body. Výhru 1:0 nad Norwichem mu zařídil ve 22. minutě z penalty Robbie Brady po faulu na Yannicka Sagba. Právě faulovaný hráč ale svůj tým záhy oslabil zákrokem na Russella Martina, ale Hull hodinové oslabení zvládl.

Před utkáním protestovalo asi čtyřicet fanoušků Hullu proti změně názvu na "Hull Tigers" s transparentem "Jsme klub, nikoliv značka".