Po velkém obratu zvítězilo Miami v NBA počtyřiadvacáté za sebou

9:01
NEW YORK - Basketbalisté Miami prodloužili v NBA vítěznou sérii na 24 zápasů. V Clevelandu přitom ve středu prohrávali až o 27 bodů, ale nakonec domácí mužstvo zdolali 98:95. LeBron James si ve vítězném celku připsal triple-double za 25 bodů, 12 doskoků a deset asistencí.

Basketbalista Miami Heat LeBron James foto: ČTK

Cleveland vedl sedm minut před koncem třetí čtvrtiny 67:40, ale ani to mu nestačilo k přerušení vítězné série favorizovaného týmu Heat. Úřadujícím šampionům NBA trvalo pouhých devět minut, než smazali soupeřův náskok a sami se dostali do vedení, které už si do konce utkání pohlídali. "Tohle byl jeden z nejbizarnějších a unikátních dnů mého života. Také to byl největší obrat, kterého jsem se kdy zúčastnil. Nemyslel jsem na naši vítěznou šňůru, ale na to, abychom neutrpěli debakl," řekl James, který pomohl porazit svůj bývalý klub.

Utkání začalo s více než půlhodinovým zpožděním kvůli tomu, že z kostky nad hřištěm tekla na hrací plochu voda. V poslední čtvrtině pak navíc na hřiště vtrhl jeden z domácích fanoušků. Dramatickou zápletku mělo i utkání mezi Memphisem a Oklahomou. Vítězství domácích Grizzlies 90:89 zařídil v poslední sekundě prodloužení Marc Gasol, který dopíchl do koše neúspěšný pokus Zacha Randolpha. Čtyři vteřiny před koncem normální hrací doby udržel domácí tým v zápase Jared Bayless těžkou trojkou.

Střelcem zápasu byl hostující Kevin Durant s 32 body. New Orleans Hornets porazili Boston 87:86. Vítězství jim zařídil nováček Anthony Davis dopíchnutím míče do koše tři desetiny sekundy před koncem utkání. V důležitém souboji o postup do play off zvítězil Houston nad Utahem 100:93. Rockets si tím upevnili sedmou pozici v Západní konferenci, naopak Utah na devátém místě ztrácí dvě výhry na osmé Los Angeles Lakers.

New York - Orlando 106:94
Phoenix - Washington 79:88 (za hosty Veselý nenastoupil)

4. Portland 67 31 36 46,3
5. Minnesota 65 23 42 35,4

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" vítězství v divizi.