Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Po senzačním obratu Barcelona padla. Na hřišti zachraňující se La Coruni

18:30aktualizováno  23:17
la coruňa - Fotbalisté Barcelony po senzačním obratu v Lize mistrů prohráli ve španělské lize 1:2 na hřišti o záchranu bojující La Coruni a přišli o vedení v tabulce. Fotbalisté Realu Madrid totiž otočili zápas s Betisem Sevilla a po výhře 2:1 se dostali do čela tabulky o dva body před Barcelonu.

Po triumfální výhře nad PSG přišlo vystřízlivění na hřišti La Coruni. foto: Reuters

Utkání v La Coruni komplikoval hustý déšť a těžký terén, i proto diváci mnoho velkých šancí neviděli. První branka padla ve 40. minutě, když míč doslova dotlačil do sítě po rohovém kopu a následné sérii odrazů útočník Joselu.

Hostující odpověď přišla ihned po změně stran. Odražený centr padl přímo na nohu Luisi Suárezovi, jenž z voleje napálil míč k bližší tyči, domácí brankář Germán Lux už nestačil reagovat.

Výsledky:

San Sebastian - Bilbao 0:2
La Coruňa - FC Barcelona 2:1
(40. Joselu, 74. Bergantiňos - 46. L. Suárez)
Vigo - Villarreal 0:1 (45. Soldado)
Real Madrid - Betis Sevilla 2:1 (41. Ronaldo, 81. Ramos - 25. vlastní Navas)

Barcelonský útočník se v letošní sezóně podílel už na třiceti gólech svého týmu, což se v TOP 5 evropských soutěžích zatím povedlo pouze jeho spoluhráči Lionelu Messimu.

Deportivo se opět ujalo vedení v 74. minutě zásluhou Álexe Bergantiňose, a znovu to bylo po rohovém kopu. Španělský záložník využil zaváhání Jordiho Alby ve vzdušném souboji a umístěnou hlavičkou k tyči zajistil svému týmu tři body.

Barcelona si připsala třetí porážku v letošním ročníku La Ligy a po sérii šesti ligových výher v řadě ztratila body v boji o titul. La Coruňa se bodově vzdálila sestupovým pozicím a poskočila na patnáctou příčku.