Po roční pauze zpět na trůnu. Bohatý Petrohrad suverénně ovládl play off KHL

16:49
MAGNITOGORSK - Hokejisté Petrohradu podruhé vyhráli Kontinentální ligu. Ve finále porazili obhájce titulu z Magnitogorsku 4:1 na zápasy, poslední bod získali vítězstvím 5:3 na soupeřově ledě. Jan Kovář z poraženého týmu byl s 25 body za deset branek a 15 asistencí nejproduktivnějším hráčem play off.

Gagarinův pohár pro vítěze KHL. foto: Twitter KHL

Metallurg přitom pátý finálový zápas rozehrál velmi nadějně. Ve 24. minutě přihrál Kovář Antipinovi na gól na 2:0, jenže Petrohrad za necelých jedenáct minut skóre otočil a pouhých devět sekund po zahájení třetí třetiny zvýšil na 4:2 Kovalčuk.

16.dubna 2017 v 16:42, příspěvek archivován: 16.dubna 2017 v 16:52

Domácí Kosov sice rychle snížil, ale o vyrovnání už loňský mistr usiloval marně. Minutu před koncem naopak druhý petrohradský titul pojistil střelou do prázdné branky Plotnikov.

16.dubna 2017 v 16:57, příspěvek archivován: 16.dubna 2017 v 17:04

SKA poprvé v Kontinentální lize triumfoval předloni, tehdy byl členem vítězného týmu i útočník Roman Červenka. Letos Gagarinův pohár nezískal žádný český hráč, to se naposledy stalo v roce 2010.