Po čtyřech letech. Sparta dobyla stadion Slavie

18:36aktualizováno  20:45
PRAHA - Hokejisté Sparty porazili v zápase 39. kola extraligy Slavii 2:1 a po téměř čtyřech letech se tak dočkali výhry v domácím prostředí pražského rivala. O ukončení série sedmi porážek Sparta rozhodla v přesilových hrách, ve kterých vstřelila oba góly. Duel sledovalo 11.284 diváků, což je nový rekord sezony.

ilustrační foto foto: ČTK

Úvod zápasu patřil Slavii i díky tomu, že měla již ve třetí minutě výhodu přesilové hry. Pöpperle ale od začátku potvrzoval formu posledních týdnů, takže domácí skóre otevřít nedokázali. I kvůli tomu, že Vondrka po Sersenově zaváhání v rozehrávce trefil tyč.

Dominik Furch
Brankář Tomáš Pöpperle ze Sparty se raduje z vítězství

Brankáři obou týmů. Vlevo je Dominik Furch, vpravo Tomáš Pöpperle

Pöpperleho protějšek Furch musel likvidovat spíše ojedinělé akce soupeře. Sparta přidala po 15. minutě, kdy se připomněli Ton s Tenkrátem. Neuspěli však stejně jako krátce poté Foster. Gólem neskončila ani šance Růžičky ve 22. minutě.

Slavia - Sparta 1:2

Branky a nahrávky: 31. V. Růžička ml. (Šulc) - 24. Tenkrát (Ton, Sersen), 53. Bližňák (Tenkrát, Ton). Rozhodčí: Šindler, Homola - Bláha, Kostka.

Vyloučení: 4:3, navíc T. Hertl - S. Treille, D. Kočí všichni 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 11.284.

Slavia: Furch - Kadlec, J. Krejčík, Krejčí, Kolařík, Dresler, Šulc - Pospíšil, Alinč, Vondrka - Kůrka, V. Růžička ml., Tomica - Jaškin, T. Hertl, Krenželok - Micka, P. Jelínek, Sklenář - J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann, Čelanský a Beránek.

Sparta: Pöpperle - Krstev, Sersen, Milam, Kučný, Philipp, D. Kočí, Husák - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - S. Treille, Lapšanský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Poté se ale již diváci v O2 areně dočkali prvního gólu ze hry v derby v sezoně v domácím prostředí Slavie. Radost z toho ale většina z nich neměla. Jako první se totiž v početní výhodě prosadil Tenkrát, jemuž přitom střela příliš nesedla. I to byl ale zřejmě důvod, proč na ni Furch ideálně nezareagoval.

Následně mohl přidat druhý gól Forman, ale přestřelil. Podobně nepřesně v koncovce si vedl i ve 31. minutě osamocený Pospíšil, jehož Pöpperle vychytal. O několik sekund později ale už tolik štěstí neměl. Proti Růžičkou tečované střele Šulce neměl šanci zasáhnout. Druhá branka pootevřela stavidla útočnější hře a Furch s Pöpperlem se museli činit.

Tenkrát, Ton ani Vondrka ale nedokázali svůj tým posunout do vedení. Druhá přestávka sice rychlost hry na chvilku přibrzdila, ale s postupem času si oba celky opět šance vytvářely. Aktivní Vondrka si na Pöpperlem vylámal zuby i potřetí, svůj tým držel i Furch. Zároveň bylo patrné, že ani jedno mužstvo nechce udělat chybu.

Spartě k vedení pomohla přesilová hra, ve které se opět prosadila druhá formace. Tenkrátova střela od modré čáry se odrazila od padajícího Bližňáka a hosté se v 53. minutě přiblížili ukončení dlouhé série neúspěchů v libeňské aréně. Cenou výhru vedoucí tým soutěže uhájil i při závěrečné power play Slavie, ve které byli blízko vyrovnání Kůrka s Vondrkou. Slavia tak nedokázala navázat na předešlé tři extraligové výhry.

DALŠÍ VÝSLEDKY 39. KOLA

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (4:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky
: 2. Hrdel (Balaštík, Podkonický), 8. Cetkovský (Bahenský, Žabka), 13. Podkonický (Mikulík, Balaštík), 19. Jiránek (Stieler) - 12. T. Sýkora (Zucker), 55. Košťál (Grünling). Rozhodčí: Kalivoda, Fraňo - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc T. Sýkora (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3845.

Rytíři Kladno - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
: 11. Knotek (Hovorka), 30. Knotek (M. Látal, Hovorka), 55. Bicek - 33. Gulaš (Němeček, Kranjc). Rozhodčí: Mikula, Polák - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 2287.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
: 2. Kubiš (Čajánek), 24. Köhler (Finsterle) - 10. Holec (Švrček), 50. T. Svoboda (Divíšek, Balej), 64. Holec. Rozhodčí: Minář, Björk (Švéd.) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 5893.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
: 27. Bolf (Lojek) - 30. Štefanka (Klimek), 33. Burger (Ujčík, J. Káňa), 36. J. Sýkora (Húževka), 51. T. Káňa (Kudělka, Húževka). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:12, navíc McGregor (Třinec) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 4147.

HC Verva Litvínov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
: 20. Černý (Hujsa), 29. Hujsa (Brejčák, Černý), 45. Hanzl, rozhodující sam. nájezd Kubát - 3. Nahodil (Píša, Elkins), 43. Kousal (Buchtele), 56. Buchtele (Šagát). Rozhodčí: Husička, Souček - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 7:8, navíc Brejčák - Elkins oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3655.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 10:4 (4:2, 5:1, 1:1)
: 1. St. Pierre (Jan Kovář, Duda), 12. Jan Kovář (Duda), 13. Havlíček (Andrašovský), 17. Marušák (Vostřák), 21. Duda z trestného střílení, 22. Martin Straka (Stránský), 24. Duda (Jan Kovář, Pletka), 36. Vostřák (Martin Straka, Jiří Hanzlík), 39. Vostřák (Duda, Martin Straka), 57. Dvořák (Johnson, Pitule) - 4. Kudrna (P. Nedvěd, Trončinský), 11. Čakajík (Trončinský, P. Nedvěd), 24. Bárta (T. Urban, Bartovič), 46. Vak (Ulrych). Rozhodčí: Pešina, Šír - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:6, navíc M. Heřman - Špaček oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5320.