Těžká prohra Koubka. Po sezoně bude Slavia za námi, říká kouč Plzně

0:09
PRAHA - Nehráli hůř než Slavia, naopak byli ve všech statistikách úspěšnější, nastřelili břevno i tyč, přesto plzeňští fotbalisté odjeli s nulou. A kvůli tomu ztratili první místo v tabulce. „Tohle jsme prohrát neměli. Je to zbytečná ztráta,“ prohlásil trenér Miroslav Koubek. Jeho pomsta za jarní slávistický vyhazov se nekonala, Plzeň prohrála 0:1.

Plzeňský trenér Miroslav Koubek. foto: ČTK

Proč k tomu došlo?
V prvním poločase jsme měli problémy s očekávanou agresivitou Slavie. Ne všechno nám klapalo. Slavia vyhrála víc soubojů, což mě mrzí, protože motto naší přípravy bylo jiné. A druhý poločas? Ačkoli jsme převzali otěže, zbytečně jsme po rohu inkasovali. To je kaňka na celém zápase. Gól pramenil z určité nedisciplinovanosti.

Brankář Kozáčik nedůrazně vyběhl do klubka hráčů a náhradník Bakoš neuhlídal hlavičkujícího slávistu Zmrhala. Kdo udělal větší chybu?
Hlavně to byl zbytečný roh. Radim Řezník to chtěl uhrát. Klidně mohl balon kopnout na tribunu. To jsou věci, kdy se hráči musejí rozhodnout správně. My jsme přece věděli, že nás Slavia může ze standardních situací pozlobit. Měla výškovou převahu.

VÍCE O UTKÁNÍ

Ještě v březnu jste v Edenu pracoval, pak vás ze Slavie vyhodili. Mrzí ta porážka víc než jiné?
Už bych se nechtěl vracet k tomu, co bylo. A porážka? Mě mrzí každá, ale tahle mrzí velmi. Hlavně kvůli tomu, jak k ní došlo. Snad jsme mohli kopat penaltu, kabinou se po zápase neslo, že Nitrianský prý zahrál rukou metr ve vápně. Ale jinak musím říct, že Slavia ohromně bojovala. Šla štěstí naproti a našla ho.

Slavia je k nepoznání. Souhlasíte?
Nezlobte se, nechci teď hodnotit Slavii. Jsem trenér Viktorie Plzně.

Slavia vás přeskočila na prvním místě. Jste přesvědčený, že na konci sezonu bude Plzeň před ní?
Jsem!

Záložník Slavie Jaromír Zmrhal (vpravo vzadu) střílí jediný gól zápasu.

S Plzní jste odehrál druhý zápas. Ukázal vám začátek angažmá něco, co jste nevěděl?
Chce to větší agresivitu a silovou odolnost. Hráči o tom vědí, mluvíme o tom. Musíme to zvednout.

Zatím ani na minutu jste nevyužil veterána Horvátha. To je nová herní taktika?
Pavel ještě není stoprocentně zdravotně v pořádku.