Plzeň zvítězila v Boleslavi a upevnila si ligové vedení

17:37
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Plzně zvítězili v 19. kole první ligy v Mladé Boleslavi 2:0 a upevnili si vedení v tabulce. Před druhou Spartou mají Západočeši náskok čtyř bodů, Pražané ale večer dohrávají kolo s Jabloncem. Viktorii zajistili výhru brankami Daniel Kolář a Pavel Horváth z penalty. Oba týmy dohrávaly bez vyloučeného hráče.

ilustrační foto foto: Reuters

Podle plzeňského kouče Pavla Vrby bylo dnešní vítězství pro Viktorii hodně důležité. "Po tom čtvrtečním duelu s Fenerbahce jsme nebyli úplně v pohodě. Proto jsem rád, že jsme to zvládli vítězně," řekl Vrba. "Vyhráli jsme proti mužstvu, které hraje o poháry. Proto je ta výhra pro nás hodně cenná. Zvláště po tom čtvrtku a jen dvoudenní přípravě," dodal.

Plzeň ukončila mladoboleslavskou sérii sedmi zápasů bez porážky a naopak sama protáhla svou ligovou neporazitelnost na devět utkání. Venku bodovala naplno popáté za sebou. Zároveň se vítězně naladila na čtvrteční odvetu osmifinále Evropské ligy s Fenerbahce, ve které potřebuje vyhrát.

Boleslav - Plzeň 0:2

Branky: 45.+1 Kolář, 84. Horváth z pen.

Rozhodčí: Bílek - Pelikán, Jiřík. ŽK: Jarolím, Štohanzl, Dosoudil, Ščuk, Magera - Fillo, Limberský, Procházka. ČK: 76. Magera - 66. Fillo. Diváci: 4786.

M. Boleslav: Miller - Kúdela, Ševinský, Dosoudil, Bořil (77. Sloboda) - Jarolím, Ščuk - Mareš (63. Sivrič), Magera, Štohanzl (86. Synek) - Nešpor. Trenér: Minář.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth (88. Hejda) - Fillo, Kolář (73. Rajtoral), Kovařík - Tecl (64. Bakoš). Trenér: Vrba.

Na hrotu plzeňského útoku dostal přednost Tecl před Bakošem a trenér Vrba zřejmě s ohledem na odvetu s Fenerbahce šetřil i reprezentanta Rajtorala, místo kterého do utkání naskočil Fillo. Ten ještě na podzim hostoval právě v Boleslavi a od začátku byl na pravé straně aktivní.

Jinak ale Plzeň působila mátožně, k čemuž přispíval i hodně agresivní a tvrdý styl Mladé Boleslavi. Jen za první půli její hráči dostali pět žlutých karet, což hru kouskovalo.

Jako první zahrozili domácí. V deváté minutě se opřel do míče Štohanzl, ale brankář Kozáčík skákavou střelu skvěle vyrazil. Plzeň se do první větší šance dostala ve 25. minutě. Odražený míč propadl do vápna až k Procházkovi, jeho pokus však domácí obrana zablokovala na roh.

Horváth pak poslal přímý kop těsně vedle a na druhé straně zneškodnil Marešovu střelu znovu Kozáčik. Těsně před poločasem ale Plzeň přeci jen udeřila. Po závaru před domácí brankou poslal Fillo přetažený centr na Kovaříka, který vrátil míč na Koláře a ten zblízka napálil balon do sítě.

Ve druhé půli si Boleslav vytvářela menší převahu, ale Ščuk poslal hlavičku po rohu nad a Štohanzl zblízka nepřehodil Kozáčika. Agresivitu domácích postupně převzala i Plzeň. Výsledkem bylo vyloučení Filla, který za šlapák dostal v 66. minutě druhou žlutou kartu a následně červenou.

O šest minut později mohli domácí srovnat, ale Štohanzl po zpětné přihrávce Kúdely mířil trestuhodně mimo. O výhodu pak Středočeši přišli čtvrthodiny před koncem, kdy dal sudí druhou žlutou i Magerovi za faul loktem.

O chvíli později naopak vyloučení unikl domácí Jarolím, který stáhl Bakoše. Přestože by slovenský útočník mohl jít sám na branku, Jarolím kartu překvapivě nedostal.

Plzeň nakonec šest minut před koncem po brejku stvrdila výhru. Rajtoral vybojoval na Sivričovi pokutový kop, který chladnokrevně proměnil kapitán Horváth.

Další nedělní zápasy 19. kola ligy

FK Teplice - 1. FC Slovácko 0:4 (0:2)
Branky: 19. a 66. Došek, 36. Valenta, 53. Trousil. Rozhodčí: Jech - Mencl, Moláček. ŽK: Mahmutovič, Ljevakovič, Rosa, Vondrášek - Hlúpik, Valenta. Diváci: 3390.

Teplice: Grigar - Kaufman, Jablonský, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek, Chovanec (62. Vůch) - Litsingi, Mahmutovič (71. Podaný), Kerič (46. Jindráček). Trenér: Ščasný.

Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil, Mezlík, Kuncl - Hlúpik (78. Hála), Hofmann, Valenta (86. Daníček), Volešák - Kerbr (71. Skalák), Došek. Trenér: Habanec.