Plzeň ztratila se Slováckem, remízu zachraňoval až v závěru Hejda

22:06aktualizováno  22:23
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Plzně remizovali v desátém kole první ligy v Uherském Hradišti se Slováckem 1:1 a ukončili sérii pěti vítězství. Slovácko vedlo od 21. minuty po hlavičce Vlastimila Daníčka. Vyrovnávací gól Viktorie vstřelil v 84. minutě rovněž hlavou Lukáš Hejda. Plzeň zůstala v tabulce druhá, na vedoucí Mladou Boleslav ztrácí dva body.

David Limberský a autority? To k sobě nikdy příliš nepatřilo. foto: Jan SalačMAFRA

Trenér Slovácka Levý zařadil na hrot útoku dvacetiletého Zajíce a do sestavy musel sáhnout i těsně před zápasem. Při rozcvičení se zranil Civič, za kterého naskočil na levou stranu zálohy Kerbr. Plzeňský kouč Pivarník vsadil na sestavu, která uspěla v minulém kole proti Hradci Králové, pouze na levé straně středové řady Kopice nahradil Zeman.

Viktoria se dlouho nemohla dostat do potřebného tempa, nedokázala si poradit s důrazem a agresivitou soupeře v osobních soubojích. Úvodních dvacet minut mnoho fotbalové krásy nenabídlo, většina akcí končila ještě před trestným územím na nepřesnostech.

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Branka: 21. Daníček - 84. Hejda. Rozhodčí: Machálek - Koval, Fišer. ŽK: T. Rada, Šimko, Košút, Havlík - Hejda, Zeman. Diváci: 4335.

Skóre otevřelo ve 21. minutě Slovácko. Po trestném kopu z pravé strany našel Havlík přesným centrem volného Daníčka, na jehož hlavičku k pravé tyčce brankář Kozáčik nedosáhl.

Po inkasovaném gólu se Plzeň probrala z úvodního útlumu. Zvýšila tlak a o čtyři minuty později zachránil domácí tým obránce Košút, který na brankové čáře vykopl Poznarovu střelu. Po půlhodině hry se blýskl brankář Heča, jenž vyrazil Zemanovu střelu k tyči z trestného kopu z pětadvaceti metrů.

Martin Zeman (s míčem).
Trenér Slovácka Stanislav Levý byl vykázán na tribunu.

K očekávanému náporu po změně stran se Plzeň nenadechla. Částečně ji přibrzdilo zranění kapitána Hubníka. Slovácko pozornou defenzívou nenechávalo soupeři prostor k přesnějšímu zakončení.

Hra se postupně přiostřila a v 54. minutě byl vykázán na tribunu domácí kouč Levý. Převaha Plzně v závěrečné půlhodině vzrostla a domácí fotbalisté hubený náskok neudrželi. V 84. minutě po Petrželově centru z pravé strany hlavou vyrovnal obránce Hejda. Slovácku se ještě před příštím kole na Slavii rozpadla obrana, neboť kvůli čtyřem žlutým kartám budou chybět Rada, Košút a Šimko.