Plzeň zpět na vítězné vlně. Porazila Teplice a dál utíká soupeřům

20:25aktualizováno  21:12
PLZEŇ - Dva rohové kopy během půlhodiny rozhodly o osudu utkání 14. kola fotbalové ligy mezi Plzní a Teplicemi, v němž lídr tabulky vyhrál 4:2, vrátil se na vítěznou vlnu a pronásledovatelům se opět vzdálil na 12 bodů. Západočeši se mohou těšit z první domácí výhry nad Teplicemi od srpna 2006 a o podzimní primát mohou přijít už jen teoreticky.

Plzeň - Teplice (radost fotbalistů Plzně) foto: ČTK

Před zápasem se domácí fanoušci rozloučili s věrným fanouškem, který před dvěma týdny tragicky zemřel. Plzeňští hráči minutu ticha strávili před kotlem Viktorie.

Jejich bojové naladění to nijak nezmírnilo a do soupeře se pustili s plnou vervou. Už v páté minutě se Petržela marně po souboji s Rosou dožadoval penalty, ale na vedoucí gól se přesto dlouho nečekalo. Hosté nedokázali v osmé minutě reagovat na prodloužený míč z rohu a právě Petržela ho tvrdou ranou poslal do sítě.

Tepličtí přijeli očividně ofenzivně naladění, ale jejich přechod do útoku nebyl tak přímočarý jako u domácích, a tak se do šancí nedostávali. Plzeň naopak svým pohybem dostávala soupeře často do úzkých, takže přicházely časté fauly, případné odkopy do autu nebo na roh. A právě další rohový kop přinesl druhý gól, hlavou ho po Horváthově rozehrávce vstřelil Bystroň.

Pozápasové ohlasy

Plzeňský trenér Pavel Vrba:
"Navázali jsme na předchozími výkony a to, že jsme dvakrát inkasovali, je dáno i naší hrou. Sázíme na ofenzivu a pak dostáváme i nešťastné góly. Máme dvě možnosti - buď hrát zanďoura a nedávat tolik gólů, ale tohle je lepší varianta. Teplice pětkrát neprohrály, vyhrály i na Spartě a patří mezi nejlepší týmy u nás. Když navíc zjednodušily hru a nakopávaly míče na Doška, tak byly hodně nebezpečné."

Teplický kouč Jiří Plíšek:
"Každému se utkání muselo líbit, stejně jako to loňské s výsledkem 2:2. Všechno se pro nás bohužel zlomilo hned v úvodu utkání. Zatímco Mahmutovič se své šance zalekl, domácí dvě standardní situace naopak skončily gólem."

Teplická obrana působila rozvráceně i po pauze, hned první útok neskončil třetím gólem jen díky Grigarovi, jenž vyrazil Bakošovu dorážku a následný Horváthův roh jen s námahou vytlačil znovu mimo tyče. V 57. minutě sice ještě zlikvidoval ukázkovou kombinaci středem a Petrželovo zakončení, ale odražený míč vrátil do branky ligový kanonýr Rezek.

Ovšem na hřišti už byl v té době střídající Libor Došek a hosté s ním najednou výrazně ožili na hrotu. Hned po jeho prvním doteku s míčem snížil Matula, další dvě akce zakončené vysokými centry přes zmatkující stopery neskončily gólem jen dílem štěstí.

Plzeň se však dokázala rychle zformovat, znovu zpřesnila defenzivu a utkání dovedla ke klidné výhře, kterou korunoval krásným čtvrtým gólem Petržela. Na konečný stav 4:2 snížil Vondrášek.

14. kolo první fotbalové ligy

Viktoria Plzeň - FK Teplice 4:2 (2:0)
Branky: 8. a 81. Petržela, 33. Bystroň, 57. Rezek - 59. Matula, 84. Vondrášek.

Rozhodčí: Bílek - Ubias, Jiřík. ŽK: Petržela, Horváth, Pavlík - Matula, Rosa. Diváci: 6657.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Rada - Petržela (86. Brezinský), Kolář, Horváth, Rezek (90+1. Jiráček) - Bakoš (67. Duriš). Trenér: Vrba.

Teplice: Grigar - Siva, Smejkal, Matula, Rosa - Hošek (56. Došek) - Vondrášek, Ljevakovič (77. Zoubele), Stožický (82. Kalivoda), Čajič - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.