Plzeň zaváhala v Jablonci, fotbalovým mistrem je po čtyřech letech Sparta

20:52aktualizováno  21:34
JABLONEC/PRAHA - Fotbalisté Plzně v 27. kole první ligy jen remizovali 2:2 na hřišti Jablonce a darovali tak mistrovský titul Spartě. Tři kola před koncem na ni ztrácejí devět bodů a kvůli horším vzájemným zápasům už nemohou Pražany předstihnout.

Momentka z utkání Jablonec - Sparta. foto: MAFRA - Bořivoj Černý

Plzeň se mohla pokusit využít sobotního zaváhání Sparty v Teplicích, ale v Jablonci dvakrát prohrávala po gólech Kopice. Tecl s Hrošovským sice dokázali vždy srovnat, ale další šance Západočeši nevyužili.

Ohlasy trenérů

Roman Skuhravý (Jablonec): "Po středě, kdy jsme nezvládli náš sen v podobě postupu do finále poháru, jsem byl plný očekávání, jak další těžké utkání zvládneme. Vstoupili jsme do zápasu velmi dobře, splnili jsme co jsme chtěli, byli jsme přesní na míči a to vyústilo v branku. Bohužel jeden centrovaný míč z velké vzdálenosti stačil k tomu, aby soupeř vyrovnal. S tímto bychom si měli poradit lépe. Od té doby do konce první půle jsme již tak přesní ani důrazní nebyli. Co se týče druhého poločasu, potvrdilo se, že je Plzeň silná v průnikových situacích za obranu i na míči. Na začátku druhé druhé půle jsme měli dvě brankové příležitosti, které by zasloužily gól. Paradoxně jsme šli podruhé do vedení, ale stát se nesmí, abychom po gólu prohráli klíčový souboj, po kterém měl soupeř rohový kop, který propadne na zadní tyč, to se nemělo stát. Myslím si, že jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, chtěli jsme vyhrát, nepovedlo se, ale takový je fotbal."

Dušan Uhrin ml. (Plzeň): "Nám trvalo trošku déle, než jsem se rozpohybovali. Po třech dnech se hůře hraje, než po čtyřech. Pak když jsme se rozehráli, jsme v utkání dominovali. Pokud chceme vyhrávat, musíme proměňovat šance, které jsme měli. A některé byly stoprocentní. Bohužel jsme je neproměnili. Naštěstí jsme remizovali, protože se rozhodčí spletl v autu a Jablonec toho využil. Jsme rád, že jsme zabrali a dali druhý gól a srovnali. Spartě gratuluji, protože v sezoně jasně dominovala."

Oběma soupeřům již v podstatě o nic nešlo, a tak se hrálo poměrně otevřené ofenzivní utkání, ovšem delší dobu bez větších šancí. Až v 27. minutě převzal na své polovině míč Kopic a vyrazil do rychlého brejku, který se rozhodl sám zakončit a přesnou střelou k tyči poslal Jablonec do vedení. Plzeň tak inkasovala poprvé po 395 minutách.

Vedení domácích však trvalo jen šest minut. Podhrotového hráče Plzně místo zraněného Koláře znovu hrál Ďuriš a opět potvrdil, že má velkou formu. Po Horváthově centru v těžké pozici hlavičkoval do tyče a Tecl z dorážky srovnal. Byl to pro něj jubilejní 10. ligový gól v sezoně.

Ještě do poločasu se mohl prosadit Jablonský, ale neprostřelil Kozáčika. Na druhé straně zase Petržela chtěl využít vyběhnutí brankáře Špita, ale lob poslal mimo.

Jablonec si hned v úvodu druhé půle vytvořil velkou šanci, kdy se po sklepnutí Doležala ocitl sám před Kozáčikem Čížek, ale slovenský brankář si počkal a soupeřovu nepříliš důraznou střelu lapil do rukavic.

Pak se v zahazování šancí předháněli hosté. Teclovu střelu špičkou kopačky reflexivně vykopl Špit a následnou dorážku poslal Hořava vysoko nad. Neuspěl ani střídající Wágner, který se dostal do dvou slibných šancí.

Zmaru hostů v koncovce využil Jablonec, když Hubníkův centr usměrnil do branky v akrobatické pozici Kopic. Plzeň však odmítla první prohru od duelu se Spartou a dvě minuty před koncem srovnala, když Hrošovského střela skončila v brance i za přispění Kubistovy teče.

27. kolo první fotbalové ligy

Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)

Branky: 27. a 86. Kopic - 33. Tecl, 88. Hrošovský. Rozhodčí: Nenadál - Mencl, Pilný. ŽK: Kubista - Řezník, Procházka, Ďuriš, Kozáčik. Diváci: 2913.

Jablonec: Špit - Kubista, Kysela, Beneš, Novák - Kopic, Loučka, Čížek, Jablonský (74. M. Hubník) - Fantiš, Doležal (87. Třešňák). Trenér: Skuhravý.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela (46. Hrošovský), Ďuriš (81. Končal), Kovařík - Tecl (64. Wágner). Trenér: Uhrin ml.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 32. Magera. Rozhodčí: K. Hrubeš - Kordula, Peřina. ŽK: Magera - Kalina, Lietava. Diváci: 3877.

Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)

Branky: 8. Harba, 53. vlastní Schuster - 27. Fischer. Rozhodčí: Lerch - Blažej, Mokrusch. ŽK: Kučera - Skalák, Buchta. Diváci: 3249.