Plzeň vyhrála i na Slavii. Pražané jsou bez bodu

19:03aktualizováno  19:47
PRAHA - Hokejisté Plzně vyhráli ve 2. kole extraligy na ledě Slavie 3:1 a v novém ročníku ještě neztratili ani bod. Pražané naopak na první zisk čekají. O výhře Indiánů, kteří nastoupili opět bez kapitána Martina Straky, rozhodli brankami Dan Růžička a Ondřej Havlíček. Za Slavii snížil v 54. minutě v přesilovce pěti proti třem Tomáš Hertl, ale vítězství hostů potvrdil při power play Jozef Balej.

Hráči Plzně se radují z vítězství po vstřelené třetí brance foto: ČTK

Úvod zápasu šance nenabídl ani při oslabení Slavie za špatné střídání. Bezbrankový stav prolomil v osmé minutě plzeňský obránce Dan Růžička, který přejel modrou čáru a trefil se přesně k levé tyči. Na druhé straně otestoval Svobodu z mezikruží Krenželok a plzeňský gólman zasáhl lapačkou.

Slavia - Plzeň 1:3

Branky a nahrávky: 54. Hertl (Kadlec) - 8. Dan Růžička (Lev), 43. Havlíček (Balej, St. Pierre), 60. Balej (Slovák, Vlasák). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 3589.

Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kolařík, Kempný, Kuboš, J. Krejčík, Dresler - Kalla, Žejdl, Tomica - Pospíšil, Hertl, Krenželok - Stránský, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, P. Jelínek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Kratěna, Jan Kovář, Vlasák - Gulaš, M. Heřman, Pletka - Balej, Havlíček, Johnson - Hollweg, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

V 17. minutě při signalizované výhodě zblízka nepřekonal Svobodu po Krejčíkově přihrávce Vladimír Růžička. Plzeň mohla udeřit znovu po ubráněném oslabení těsně před pauzou, ale Kovář nadvakrát Kopřivu neprostřelil.

V úvodu druhé třetiny nejdříve mohl vyrovnat Pospíšil, z protiútoku dvou proti jednomu ztroskotal po Pletkově přihrávce na Kopřivovi Gulaš. Potom držel hosty Svoboda, jehož nepřekonal po Kallově akci z brankoviště Tomica. Při Heřmanově trestu plzeňský gólman i za pomoci tyče zlikvidoval Kallovu dorážku a pak i Žejdlovu střelu.

Ve 29. minutě se dostával do šance opět Žejdl, ale Gulaš mu stihl sebrat puk. Plzeň zahrozila při Kadlecově vyloučení, ale Vlasákův pokus do odkryté branky zblokoval Jelínek. Plzeň se pak ubránila při Hollwegově pobytu na trestné lavici.

Západočeši se podruhé radovali ve 43. minutě, kdy se do otevřené obrany rozjel Havlíček, oklamal bránícího Vladimíra Růžičku a blafákem do bekhendu překonal i Kopřivu. Slavia nejdříve nevyužila přesilovku při St. Pierrově vyloučení, ale v pěti proti třem po trestech Lva na dvě plus dvě minuty a následném nedovoleném zákroku Marušáka už skóroval Hertl. Osm vteřin před koncem ale zpečetil výhru hostů při power play Balej.

Další nedělní výsledky 2. kola

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. Kováčik (T. Svoboda, J. Hruška), 49. Bičánek (Žižka, Jakub Svoboda), 51. M. Hořava z trestného střílení - 26. Hovorka (Patera, Hlaváč). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 7200.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Burger (Malík), 38. Burger (Szturc, Sloboda), 48. Barinka (Klimek). Rozhodčí: Mikula, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 6050.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. L. Krejčík (Galamboš), 15. Víšek (P. Nedvěd, Čakajík) - 2. Tenkrát (J. Hlinka, Pacovský), 25. J. Hlinka (Ton, I. Rachůnek), 32. Jan Hanzlík (Ton, Broš), 51. I. Rachůnek. Rozhodčí: Hribik, Lacina - Barvíř, Lhotský. Vyloučení: 5:7, navíc Kudrna 5 min. a do konce utkání - Vallin 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4973.

HC Verva Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. Majdan (Posmyk, Hübl), 41. Lukeš (Hübl, Majdan), 60. Hübl (Majdan) - 38. Langhammer. Rozhodčí: Hrubý, Blecha - Kajínek, J. Svoboda. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4308.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Kohn (Skuhravý, Zucker), 16. Zucker (Skuhravý) - 3. D. Květoň (Peterek, Zíb), 29. M. Růžička (Bonk), 29. D. Květoň (Galvas, Adamský), 38. M. Růžička (Hrabal, Bonk), 60. Bonk (M. Růžička, Hrabal). Rozhodčí: R. Svoboda, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 2887.