Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Extraliga má nového lídra. Plzeň porazila Třinec

20:28
PLZEŇ - Hokejisté Plzně porazili v 13. kole Třinec 4:2 a poskočili na první místo extraligové tabulky. Souboj čelních týmů nejvyšší soutěže rozhodli domácí ve svůj prospěch třemi brankami v první třetině.

Straka a spol. se radují ze vstřeleného gólu. foto: ČTK

Třinec ztratil v plzeňské ČEZ aréně už pošesté za sebou všechny body. Dnes selhaly jeho opory, když Růžička s Bonkem byli na ledě u všech čtyřech obdržených branek. Domácí proti produktivnímu prvnímu útoku Třince nasadili Kovářovu formaci a ta své soupeře zatlačila do jejich obranného pásma. Navíc již ve čtvrté minutě přihrál Balej od zadního mantinelu před branku Pletkovi a ten nikým neatakován otevřel skóre.

Za chvíli od další pohromy uchránil hosty gólman Hamerlík, který u pravé tyče dokázal zasáhnout proti střele Hanzlíka. V 10. minutě se ale ve středním pásmu rozjel Kovář, přešel přes statické beky Hrabala se Zíbem a zakončením mezi betony zvýšil na 2:0.

Plzeň - Třinec 4:2

Branky a nahrávky: 4. Pletka (Balej), 11. Jan Kovář (J. Jeřábek, Pletka), 18. Balej (Ševc, Martin Straka), 50. Gulaš (Vlasák, Martin Straka) - 50. Bonk (Zíb), 60. Adamský. Rozhodčí: Hodek, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5713.

Plzeň: Rask - Ševc, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Balej, Jan Kovář, Pletka - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Dvořák, Havlíček, Lev - Petruška, Pitule, M. Heřman. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, Orsava - Klimenta, Zagrapan, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.

Oceláři si výraznější příležitost nevypracovali ani během přesilové hry. Směrem dopředu pořádně zahrozili až v 15. minutě, gólman Rask však Peterkovu táhlou střelu z levého kruhu dokázal vyrazit. Naopak rozjetí Indiáni přidali v početní výhodě necelé tři minuty před první pauzou třetí gól, když Ševcovo nahození tečoval mimo Hamerlíkův dosah Balej.

Do prostřední třetiny hosté vstoupili o poznání aktivněji a díky zlepšenému pohybu si vypracovali brankové příležitosti. Peterek po zaváhání plzeňské defenzivy najížděl z levé strany na Raska, finský brankář ale jeho střelu zastavil. Ve 25. minutě musel Galvas zahákovat ujíždějícího Baleje, ten ovšem v následném trestném střílení ztroskotal na Hamerlíkovi.

Poté musel opět zasahovat Rask, když vleže zlikvidoval dvojitou šanci na brankovišti důrazného Rákose. Po polovině utkání opět převzali otěže domácí, po kombinaci celého druhého útoku Škody ovšem Gulaš z mezikruží zamířil vedle. Oba týmy nezužitkovaly dvě přesilovky. Paradoxně při vlastním oslabení ve 38. minutě zachytil špatnou přihrávku domácích Růžička a vyslal do sóla Varaďu, který ale nepřekonal spolehlivého Raska.

Na začátku závěrečné části se výborně hrající Kovář proháčkoval až před Hamerlíka, ale poloodkrytou branku přestřelil. Hosté vrhli všechny síly do ofenzivy, Varaďa ovšem v dobré pozici minul a naopak vzápětí čelil Hamerlík nájezdu dvojice plzeňských hráčů. Střelu Heřmana ale vyrazil ramenem. Na dvoubrankový rozdíl se Třinci podařilo snížit ve 49. minutě díky Bonkově teči Zíbovy střely. O 40 vteřin později ale při přečíslení zblokovanou přihrávku Vlasáka napálil do sítě Gulaš a definitivně rozhodl.

Viditelně frustrovaní Oceláři alespoň v závěru přežili bez úhony dvě oslabení a šest vteřin před koncem ještě potrestal nekoncetrovanost domácích Adamský.

Další výsledky 13. kola extraligy

HC Litvínov - Piráti Chomutov 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky
: 25. Lukeš (V. Hübl, Brejčák), 32. Martynek (Hanzl, Holub), 57. Baláž (Rapáč) - 23. Michael Frolík (Půlpán, Hřebejk), 33. Michael Frolík (Hřebejk), 44. Michael Frolík (Hřebejk), 63. Mrázek (Kraft, Michael Frolík). Rozhodčí: Souček, Kalivoda - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 7000 (vyprodáno).

PSG Zlín - HC Pardubice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
: 56. Zámorský (Hamrlík, Honejsek) - 8. Hemský (Kindl, Píša), 27. Kolář (Hemský, Krejčí), 43. Somík (Beech, Bartek). Rozhodčí: Husička, Minář - Ryška, Novák. Vyloučení: 7:13. Využití: 1:2. Diváci: 4321.

HC Slavia Praha - České Budějovice 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
: 29. Hertl (V. Růžička ml., Kuboš), 34. V. Sobotka (Pospíšil, Kadlec), 45. V. Růžička (Sklenář), 59. Žejdl (V. Růžička ml., Beňovič) - 5. Červený (Knotek, Suja). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 3379.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
: 39. Ujčík (Burger, Malík) - 1. Dušek (P. Nedvěd, Bulíř), 2. Dušek (P. Nedvěd, Šmíd), 16. Urban (Cebák), 26. L. Krejčík (Havíř, Kica), 46. L. Krejčík (Urban). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4, navíc Walker (Vítkovice) a Čutta (Liberec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3787.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...