Plzeň uspěla podesáté v řadě. Nad Jihočechy 6:4

20:20aktualizováno  21:23
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hokejisté Plzně porazili v dohrávaném zápase 18. kola extraligy České Budějovice 6:4, podesáté za sebou získali tři body a v tabulce soutěže srovnali krok s vedoucí Spartou. Západočeši jsou aktuálně druzí jen díky horšímu skóre. Indiáni dnes vedli na začátku druhé třetiny přes vynikající výkon brankáře Jakuba Kováře pohodlně 3:0, ale Mountfield dokázal utkání zlepšeným výkonem a především třemi trefami ve závěrečné dvacetiminutovce zdramatizovat.

Plzeň. foto: ČTK

Domácím vyšel vstup do utkání, když už v úvodní minutě po přesné přihrávce Marušáka od pravého mantinelu přesně vypálil Havlíček. Za chvíli mohl po dalším zaváhání českobudějovické obrany zvýšit jejich vedení Pletka, ztroskotal ale na gólmanu Kovářovi. Hosté poté sice zlepšili pohyb, ale stále je srážela zaváhání v rozehrávce. Při přečíslení dva na jednoho si ve 12. minutě vyměnil Duda kotouč s Vykoukalem, ale Kovář opět stačil proti jeho střele zasáhnout.

Plzeň - Č. Budějovice 6:4

Branky a nahrávky: 1. Havlíček (Marušák), 20. Martin Straka (Marušák, Vostřák), 22. Havlíček (M. Dvořák, Marušák), 49. Kubalík z trest. střílení, 50. Johnson (Stránský), 60. Duda (Martin Straka) - 29. J. Novák (Gulaš), 41. Langhammer (Gulaš), 54. Kuchejda (Červený), 55. Langhammer (Gulaš, Burian). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bádal, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 5424.

Nápor domácích pokračoval, skvěle chytající brankář Jihočechů však dokázal i vleže vyrazit dorážku nekrytého Johnsona. V 15. minutě Kovář během plzeňské přesilové hry sice zlikvidoval Vostřákův průnik, ale dvě vteřiny před sirénou ho v další početní výhodě domácích překonal Straka tečí Marušákovy střely.

Hosté nezvládli také začátek prostřední části a po závaru v jejich obranném pásmu zvýšil pohodlně dorážející Havlíček na 3:0. Hostující hráči pořádně ohrozili strážce domácí svatyně Svobodu až ve 24. minutě, kdy v přesilové hře zblízka zakončoval Gulaš. Za chvíli měli hosté výhodu další přesilovky, skórovat ale mohl naopak Duda. Vzápětí Kovář vychytal Andrašovského vracejícího se z trestné lavice.

Při vyloučení veterána Modrého ve 30. minutě se už hosté dočkali snížení, když kvůli zakrytému výhledu Svoboda propustil nahození Nováka od modré čáry. Ani série čtyř menších trestů za sebou domácí nepoložila a jen skvělý Kovář zabránil skórovat dorážejícímu Strakovi. O chvíli později plzeňský kapitán v podobné příležitosti zamířil mimo. Hosté se pokoušeli o častou střelbu, ve 36. minutě ale na druhé straně Hanzlík táhlou střelou orazítkoval břevno.

Duda Plzeň uklidnil gólem při power play

Krátce po zahájení závěrečné třetiny přihrál Gulaš zpoza branky Langhammerovi a probuzený střelec snížil na rozdíl jediného gólu. Domácí viditelně znervózněli, ale ve 49. minutě je probral Kolarzův faul na zakončujícího Kubalíka. Šestnáctiletý mladík z následného trestného střílení se štěstím upravil na 4:2. O necelé dvě minuty později Kolarz naskakující od třetí třetiny opět zaváhal, což rozjetý Johnson potrestal pátým gólem.

V 54. minutě se však důrazem v plzeňském brankovišti prosadil Kuchejda a minutu na to překonal Svobodu po individuální akci Langhammer zakončením mezi betony. V českobudějovické power play ale odmítl Duda drama trefou do prázdné branky na 6:4.

Další úterní výsledky:

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) Branky a nahrávky: 10. Mozík (Podkonický) - 19. J. Krejčík (Pospíšil), 60. Kadlec (Pospíšil, Alinč). Rozhodčí: Mikula, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 3890.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 6:2 (3:0, 2:2, 1:0) Branky a nahrávky: 8. Kucsera (Ovčačík), 12. Ovčačík (Klimek, Voráček), 20. Klimek (Burger), 26. Szturc (Punčochář), 31. Klimek (Ujčík, Burger), 42. J. Káňa I (Šedivý, Strapáč) - 37. Divíšek (H. Zohorna), 40. Holec (Petrovický). Rozhodčí: Homola, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváci: 4367.