Plzeň - Sparta 1:0. Viktoria porazila Spartu popáté v řadě a dotáhla se na první Boleslav

17:00aktualizováno  19:57
PLZEŇ - Fotbalisté pražské Sparty prohráli ve šlágru 11. kola ePojištění.cz ligy v Plzni 0:1 a proti svému velkému rivalovi padli už popáté v řadě. Naopak Plzeň se díky výhře, kterou jí ve 26. minutě zajistil gól Michaela Krmenčíka, bodově dotáhla na vedoucí Mladou Boleslav. Na pátou Spartu pak mají oba týmy sedmibodový náskok. Průběh Utkání si připomeňte v naší online reportáži.

Michael Krmenčík ve 26. minutě otevřel skóre. foto: MAFRA

Fanoušci Sparty ho nenávidí. On nesnáší je. Tu averzi si užívám, směje se Limberský

Viktoriáni zároveň připravili první soutěžní prohru sparťanskému trenérovi Davidu Holoubkovi v jeho šestém utkání.

Málo střel, ještě míň šancí i pohledných akcí. Chabý zápas, který většinou nudil. Ve chvíli, kdy k utkání obě mužstva nastupovala, šlo o duel třetího s pátým.

Ukázalo se, že Plzeň ve své nové éře na Spartu umí. Porazila ji popáté za sebou, sparťané v lize vyhráli naposled na jaře 2014 a jejich naděje na titul opět notně poklesli. Vždyť z posledních šesti zápasů porazili jen zoufalou Jihlavu...

ONLINE ze zápasu sledujte ZDE

Šlágr, který však šlágrem nebyl, rozhodla krátká pasáž kolem pětadvacáté minuty. Nejdřív měli šanci hosté, ale Dočkal z hranice vápna nedokázal střelu levačkou utáhnout tak, aby na ni Kozáčik nedosáhl.

Následný roh domácí odvrátili, rychle přenesli hru na druhou stranu a rovněž vybojovali roh. Sparťané sice první centr odvrátili, ale standardku už nedohráli. Druhý centr jim propadl na malé vápno, Koubek zůstal stát a Holek neuhlídal Krmenčíka, který míč ve skluzu trefil.

ePojištění.cz liga - 11. kolo

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka:
26. Krmenčík. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Wilczek. ŽK: Mareček, M. Kadlec, Zahustel, Mazuch, Costa (všichni Sparta). Diváci: 11.651.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela (87. Matějů), Hrošovský, Hořava, Hromada (90. Baránek), Zeman - Krmenčík (68. Poznar).
Sparta: Koubek - Karavajev (78. Šural), Mazuch, Holek, M. Kadlec - Zahustel, Mareček, Dočkal, V. Kadlec - Juliš (63. Pulkrab), Lafata (63. Costa).

V minulém utkání venku sparťané z podobných situací dostali dva góly od Brna...

Přitom do té doby byli nebezpečnějším týmem, ale z několika nadějných útoků skórovat nedokázali. Ve středu pole odebrali soupeři míč a vyrazili dopředu. Dočkal zakončoval celkem třikrát, Václav Kadlec jednou.

Domácí se dlouho nemohli dostat do hry, chytit se nějakou povedenou akcí. Až po čtvrthodině zavelel do útoku Zeman, před bránu létaly centry a Hrošovského rána z dálky zaplavala, ale Koubek ji měl.

Pro Plzeň bylo štěstím, že se jí uzdravil stoper Hubník. Nejenže přihrál na gól, ale především byl skálou v obraně, o níž se zastavovaly soupeřovy centry i průnikové přihrávky. Co on toho odvrátil.

Trenér Pivarník na hrot překvapivě nasadil jediného útočníka, a to ještě Krmenčíka. Spoléhal na to, že všechno oběhá, ubojuje, uskáče, že svou rychlostí zadáky potrápí.

Liberec si připsal teprve třetí výhru v lize a odčinil domácí porážku s Fiorentinou

Dal gól, při brejku svedl důrazný souboj s Holkem a když ucítil kontakt na lýtku, tetrálně upadl. Brankový sudí, který u souboje stál snad metr, okamžitě kroutil hlavou a hlavního upozornil, že penaltu pískat nemá.

Oklamat sudího a přinést týmu výhodu penalty chtěl po pauze Petržela, také to zkusil před zraky brankového sudího.

Plzeňští se nikam nehnali, snažili se hru kontrolovat. Ze sparťanů nebyla cítit síla, že by výsledek byli schopní zvrátit.

Blízko gólu byl jen ve 49. minutě Lafata. Po chybě Hejdy přehazoval Kozáčika, který byl v tu chvíli daleko z brány. Ale domácí brankář se stihl vrátit a s pomocí břevna míč dostat do bezpečí.

Komu patřil ukazováček od přemotivovaného sparťana Costy?
David Limberský si kryje míč před Lukášem Julišem

Domácí v první půli dali gól z jedné šance, ve druhé byla nebezpečná tečovaná rána Hrošovského těsně vedle. Jinak se spíš bojovalo ve středu pole. Sparťané se rovněž k ničemu nedostali.

Sudí Hrubeš neudělal fatální chybu, ale pískal nepřesně, především při posuzování faulů.