Plzeň v nájezdech uspěla v Třinci, po polovině ligy vede

19:52aktualizováno  21:18
TŘINEC - Propad formy se hokejistům Třince nepodařilo zastavit ani v utkání 26. kola extraligy, na domácím ledě podlehli Plzni 1:2 po samostatných nájezdech a za posledních šest zápasů vybojovali jen čtyři body. Ocelářům se stalo osudným neproměňování šancí, při kterých se několikrát vyznamenal plzeňský gólman Marek Mazanec. Dva body, kterými si pojistila vedení v soutěži, Plzni zařídil v nájezdech Václav Pletka.

Třinec - Plzeň (Kašpařík a Bonk) foto: ČTK

Rychlý gól Peterka, který už po 91 vteřinách bekhendem zasunul puk za Mazance, jakoby signalizoval, že proti sobě opravdu stojí dva nejproduktivnější týmy extraligy.

Třinec - Plzeň 1:2 SN

Branky a nahrávky: 2. Peterek (Adamský) - 39. Jan Kovář (Balej), rozhodující sam. nájezd Pletka. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 3536.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Zagrapan, Orsava - Klimenta, Polanský, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.

Plzeň: Mazanec - Marušák, St. Pierre, Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Petruška, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Naděje fanoušků na gólové hody pak ale Třince potopil střeleckou nemohoucností. Jen v úvodní desetiminutovce spálil tři stoprocentní šance, kterého v závěru zápasu musely pořádně štvát. Střela Polanského cinkla o tyčku, Peterek zblízka sice elegantně udělal kličku Mazancovi, ale pak trefil jeho brusli a proti střele Klimenty se plzeňský brankář stihl zavčasu přesunout.

Plzeň se po úvodní desetiminutovce dostala z nejhoršího a postupně srovnávala hru. Na šance však stále výrazně vítězil Třinec, který svůj tlak restartoval v úvodu druhé části. Seriál nevyužitých příležitostí natahovali o další díly hlavně Varaďa s Růžičkou, které v krátkém sledu v přesilovce vychytal Mazanec.

Třinec tak dlouho hazardoval s nejtěsnějším náskokem, až o něj přišel. Dorážku Baleje ještě ve 37. minutě zneškodnil Hrubec, ale o minutu později byl proti dorážce Jana Kováře bezmocný.

Třetí dějství bylo nejopatrnější, byť mu znovu nechyběl spád. Třinec si nedlouho před koncem normální hrací doby vytvořil dvě možnosti, které volaly po gólu. Adamského však v 55. minutě zastavil skvělý Mazanec a minut před koncem ho v tlačenici před brankou zastoupil na čáře jeden z beků.

Prodloužení mohla Plzeň ukončit hned třikrát, ale dvakrát ve stoprocentní šanci selhal Kovář a jednou Balej. Tři sekund před vypršením pětiminutovky se naopak řítil sám na branku Růžička, ale jeho bekhend se otřel jen o tyčku. O výhře Západočechů tak rozhodl až v nájezdech Pletka, který prostřelil Hrubce a stal se jediným úspěšným exekutorem. Třinec v třetím utkání po sobě dokázal dát jen jeden gól.

Páteční výsledky 26. kola extraligy

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Michael Frolík (D. Hruška, Rýgl) - 7. Martynek z trestného střílení, 47. Trávníček. Rozhodčí: Hrubý, Smitka - Rozlílek, Kis. Vyloučení: 7:8, navíc Palin (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Krejčí (Somík, Hemský), 28. Hemský (Benák), 31. Kousal (Benák, Kindl), 42. Píša (Buchtele, Kousal), 48. Krejčí (Benák, Kindl) - 35. Hamrlík (Leška, Balaštík), 44. Balaštík (Veselý, Linhart), 54. Čech (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 8291.

HC Mountfield České Budějovice - HC Slavia Praha 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Hanzal (Ptáček, Prospal), 47. Prospal (M. Michálek, Hanzal), 48. Prospal (Hanzal, Kotalík). Rozhodčí: Pešina, Hribik - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 4211.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 35. Žižka (Dočekal, Kováčik), 37. J. Hruška (V. Němec, H. Zohorna), 49. Petrovický (Holec), 60. M. Hořava (Kováčik) - 24. Milam (Hovorka, Sičák), 24. Pacovský (J. Hlinka, Sičák). Rozhodčí: Husička, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:5, navíc Valábik na 5 min a do konce utkání - D. Kočí 2x 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci. 7.200 (vyprodáno).

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Bárta (Pospíšil, Šmíd), 19. Duda (Filippi), 21. Víšek (Duda, Filippi), 28. Dušek (Výtisk), 60. Bortňák (Bárta, Čutta) - 17. Huna, 36. Huna (Roman, Kuba), 55. Roman (Huna). Rozhodčí: Turčan, Souček - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3230.