Plzeň si pohrála s klokany, Sparta urvala výhru až v závěru

18:10
PLZEŇ - První půlhodina stačila domácí Plzni, aby smázla hosty z Vršovic. Po výhře 3:0 se dostala na páté místo se sedmibodovou ztrátou na první Teplice. Další nepřesvědčivý výkon podala Sparta, která na půdě Mladé Boleslavi zachránila výhru díky dvěma slepeným brankám v závěru utkání. Vítězný gól dával v nastavení Sionko.

Plzeň - Bohemians. foto: ČTK

Plzeňský kouč Pavel Vrba chválil výkon svých svěřenců v prvním poločase. "Hlavně během první půle jsme byli aktivnější. Měli jsme lepší útočnou fázi a zaslouženě jsme vstřelili dva góly," zářil Vrba spokojeností. Ve druhé půli už prý na hráče dolehla únava z nabitého programu.

Sparta v Mladé Boleslavi téměř celý zápas prohrávala díky brance Kuliče. Domácí se ale ve druhém poločase soustředili pouze na bránění výsledku a to se jim vymstilo. Sparťané vstřelili v 87. a 90. minutě dvě branky a odváží si plný bodový zisk.

Jablonečtí fotbalisté porazili Kladno 1:0 a alespoň částečně odčinili debakl z minulého kola v Ostravě. Jediný gól vstřelil Marek Jarolím, další šance domácích zlikvidoval brankář Tesař.

Pořadatelé i přes nepřízeň počasí připravili velmi kvalitní hrací plochu a hráči se jim odměnili bojovným výkonem.

První podzimní bod uhrál Liberec v Českých Budějovicích po remíze 1:1.

Dva slepené góly Pavla Šultese dnes poslaly fotbalisty Olomouce k výhře 3:1 nad Příbramí. Během tří minut jimi ve druhém poločase ztrestal vyloučení hostujícího kapitána Daniela Huni, který si nechal v rozmezí několika vteřin udělit dvě žluté karty.

Výsledky

Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:2 (1:0).
Branky: 27. Kulič - 86. Kušnír, 90+2. Sionko.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 1:1 (0:0) Branky: 77. Otepka - 68. Vulin. Rozhodčí: Damková - Mencl, Košec. ŽK: Hunal - Vulin. Diváci: 2554.

FC Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 3:0 (2:0) Branky: 22. Rychlík vlastní, 27. Ševinský, 90+2. Krbeček. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Jiřík. ŽK: Krbeček - Nikl, Lukáš. Diváci: 3840.

FK Baumit Jablonec - SK Kladno 1:0 (1:0) Branka: 35. Jarolím. Rozhodčí: Kovařík - Lhoták, Teuber. ŽK: Zábojník - Novotný, Szabo, Strnad, Mráz. Diváci: 2122.

Bohemians Praha - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1) Branky: 15. Ibe - 8. Fujerik. Rozhodčí: Adam - Slavík, Lakomý. ŽK: Demeter, Jeslínek - Perůtka, Fujerik, Zelenka, Kubáň. Diváci: 516.

Olomouc - Příbram 3:1 (1:1) Branky: 62. a 65. Šultes, 12. Nohýnek vlastní - 40. Hušbauer.