Plzeň si neporadila s posledním Baníkem

19:07
PLZEŇ - Druhou bodovou ztrátu za sebou utrpěli v nejvyšší soutěži plzeňští fotbalisté. Obhájce titulu utkání 9. kola doma remizoval s poslední Ostravou 1:1 a neodčinil bezbrankovou remízu z Českých Budějovic a v tabulce ho dělí už dvanáct bodů od vedoucí Sparty. Hosté se radují teprve z druhého letošního druhého bodového zisku po Svěrkošově brance, která ukončila jejich 488 minut dlouhý střelecký půst.

Plzeň - Baník Ostrava (Petržela) foto: ČTK

Plzeň na konci minulé sezony právě po domácím zápasem s Baníkem slavila titul a dobré vzpomínky na zápasy se Slezany si chtěli oživit i tentokrát.

Jejich kouč Vrba po středečním zápase v Miláně nechal odpočívat beka Rajtorala i záložníka Koláře a zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by Plzeň měla mít s posledním týmem ligy potíže.

Polský brankář ve službách Baníku Pietrzkiewicz byl od začátku v ohni střel domácích hráčů. Nejprve dobře zakročil proti pokusům Pilaře a Petržely, marně se ale už natahoval proti hlavičce Jiráčka, který po trestném kopu Horvátha Plzni zařídil vedení.

Plzeň - Baník Ostrava
Plzeň - Baník Ostrava (Pilař)

Plzeňané ale byli na omylu, jestli si mysleli, že Ostravu prvním gólem zlomí. Hosté vyměnili počáteční bojácnost za agresivní způsob boje, kterým otupili zprvu účinné domácí kombinace. Malcharkův gól z ofsajdu sice ke smůle hostů ještě neplatil, ale Svěrkoš ve 35. minutě přetlačil před brankovou čarou ex-ostravského brankáře Čecha a mohl slavit svůj první letošní gól po návratu do Baníku.

Domácí trenér na konci prvního poločasu vypadal hodně nakvašeně a o přestávce možná svým hráčům vyčinil, protože hned po změně stran Baník uzavřeli na jeho obranné polovině a v každém útoku se hrnuli do zakončení.

Plzeňští útočili středem i po krajích, stoper Čišovský v 68. minutě trknul míč do tyče a gólman Pietrzkiewicz se pak zaskvěl i proti ráně domácího lídra Horvátha. Brankář vytáhl zákrok zápasu osm minut před koncem, kdy proti němu se střelou zblízka neuspěl Kolář.

Plzeňský zmar v samém závěru ještě podtrhl Pilař, jehož pokus skončil na břevně. Plzeňští po zápase smutnili z letošní už páté bodové ztráty, Ostravané slavili nečekaný získaný bod i přesto, že na výhru v lize čekají už třináct zápasů.

Fotbalová Gambrinus liga - 9. kolo

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 1:1 (1:1)
Branky: 17. Jiráček - 35. Svěrkoš. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Vyslužil. ŽK: Cverna, Pietrzkiewicz, Lukeš (všichni Ostrava). Diváci: 6085.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 1:0 (1:0) (
Branka: 44. Trubila. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Hájek. ŽK: Milutinovič, Hloušek, Latka - Rossi. ČK: 87. Paprčiak (Slavia). Diváci: 5287.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Branky: 41. Siva - 12. Opiela, 54. Zahustel, 79. Chramosta. Rozhodčí: Bílek - Tacina, Santarius. ŽK: Mahmutovič, Ljevakovič, Ježdík - Johana, Štohanzl, Procházka, Kúdela. Diváci: 3890.

FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 0:0
Rozhodčí: K. Hrubeš - Kordula, Kocián. ŽK: Poděbradský, Malinský, Fukal - Javorek. Diváci: 4650.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...