Plzeň se trápila. Před LM uhrála jen remízu

20:01
PRAHA - Čeká je cesta do Milána, kde v utkání Ligy mistrů vyzvou místní AC. Fotbalisté Plzně na půdu giganta ale nepojedou posilněni vítězstvím. V Českých Budějovicích totiž jen remizovali 0:0. Obhájce titulu tak nenavázal na předchozí dvě kola, v nichž zvítězil. Domácí si připsali teprve druhý bod v sezoně.

České Budějovice - Viktoria Plzeň, plzeňský obránce František Rajtoral (vlevo) a záložník Budějovic Jose Ferreiro da Silva Sandro. foto: ČTK

Úřadující mistr přitom mohl v generálce na středeční zápas v nejprestižnější evropské soutěi získat klid hned v 6. minutě. Jiráček se uvolnil v pokutovém území, zpětnou přihrávku poslal po zemi proti noze Bakošovi, ale útočník hostů z dobré příležitosti přestřelil. "Na Milan jsme nemysleli. My jsme šli do zápasu naplno, ale jak říkám, bohužel se nám nepovedlo vstřelit gól," litoval kapitán Viktorie Pavel Horváth

Západočeši pak sice měli územní převahu, vybojovali v úvodu utkání pět rohů, ale do koncovky se příliš nedostávali. Jihočeši zodpovědně bránili, v ofenzivě se však moc neprosazovali stejně jako Plzeň.  "Takovéhle zápasy rozhodují rychlé góly. Pokud je dokážete dát, výrazně se vše usnadní. Nám se to nepovedlo a také proto utkání skončilo remízou," zlobil se Pavel Horváth.

Přesto se lacino dostali do nadějné pozice. Z pravé strany přihrál do pokutového území Ondráček, jeho spoluhráč Sandro byl sice obsazený, ale bránícímu Rajtoralovi míč projel pod nohou. Sandro se tak na moment ocitl sám před Čechem, ovšem míč si nezpracoval ideálně a zakončil jen střelou do plzeňského brankáře.

Trenér Vrba: Za koncovku hráče určitě nepochválím

Nevýraznou půlhodinu ze strany Západočechů málem ukončil Petržela, který byl blízko prvnímu gólu. Ve 35. minutě v dobré pozici vypálil, ale brankář Křížek jeho pokus výborným zákrokem zlikvidoval. V závěru poločasu se po špatně rozehraném českobudějovickém rohu hnali do brejku Plzeňští. Jenže opět zakončili nepřesně, Pilař střílel nad.

"Máme pět šest pokusů a všechny letí deset metrů nad branku. Ta střelba prostě byla slušně řečeno špatná. Mrzí mě, že rychlostní typy jako Petržela, Pilař a Kolář se nedokážou v takovém zápase prosadit. Za to je určitě nepochválím," přiznal plzeňský kouč Pavel Vrba.

Hosté začali ve druhém poločase aktivně, v 53. minutě prostrčil Horváth míč na Bakoše, jeho pokus ale Křížek tečoval na roh. Západočeši se pak zase brzy vrátili do kolejí z prvního poločasu. Často drželi míč, ovšem šance si nevypracovali. Výjimkou bylo pouze v 80. minutě uvolnění Jiráčka, jehož střelu zlikvidoval spolehlivý Křížek.

Českobudějovický trenér František Cipro poznamenal, že domácí výsledek 0:0 by s jiným soupeřem považoval za zklamání, ale s Plzní bod bere. "Myslím si, že stejně tak by ho brala i většina týmů v lize," uvedl Cipro.

Výsledky fotbalové ligy

České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Mikel - Filípek, Santarius. ŽK: Klesa, Otepka - Petržela, Darida, Limberský. Diváci: 3295.

FK Dukla Praha - 1. FK Příbram 2:1 (1:1)
Branky: 16. Vorel, 48. Hanousek - 39. Wágner. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Wilczek. ŽK: Lietava, Vorel - Valenta. ČK: 27. Ricka (Příbram). Diváci: 1858.