Plzeň sahala po senzační výhře. S Manchesterem City ale prohrála 2:4

20:30aktualizováno  22:52
MANCHESTER - Přestože fotbalisté Plzně sahali po prvním bodu v základní skupině Ligy mistrů, senzaci se jim nepovedlo dokončit. Favorit z Manchesteru City zlomil utkání ve svůj prospěch až 12 minut před koncem zápasu a vyhrál 4:2.

Fotbalista Manchesteru City Sergio Agüero slaví gól foto: Reuters

5. kolo základní fotbalové Ligy mistrů

Skupina D
Manchester City - FC Viktoria Plzeň 4:2
(1:1)
Branky: 33. Agüero z pen., 65. Nasri, 79. Negredo, 89. Džeko - 43. Hořava, 69. Tecl. Rozhodčí: Aydinus - Ok, Tascioglu (všichni Tur.). ŽK: Milner, Demichelis, Touré - Čišovský. Diváci: 37.742.
Manchester: Hart - Richards, Demichelis, Lescott, Kolarov - Milner, Fernandinho (64. Touré), Javi García, Nasri (75. Negredo) - Džeko, Agüero (46. Navas). Trenér: Pellegrini.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník - Horváth, Hořava - Petržela (74. Kovařík), Kolář (86. Bakoš), Ďuriš (90. Wágner) - Tecl. Trenér: Vrba.

Tabulka
1. Bayern Mnichov 5 5 0 0 15:2 15
2. Manchester City 5 4 0 1 15:8 12
3. CSKA Moskva 5 1 0 4 7:15 3
4. Viktoria Plzeň 5 0 0 5 4:16 0

Navzdory páté porážce má Plzeň pořád šanci na třetí příčku ve skupině. Stačí, když 10. prosince porazí doma CSKA Moskva o gól a zároveň nedostane tři a víc branek, postoupí do jarní fáze Evropské ligy. CSKA v druhém utkání skupiny D podlehla doma suverénnímu Bayernu 1:3.  Manchester City byl také už jistým postupujícím do osmifinále Ligy mistrů, ale anglický favorit utkání proti outsiderovi z Česka neovládl. Sice ani jednou neprohrával, ale pokud by hosté proměnili vyložené šance...

Vždyť jen za půli zahrávali šest rohů, soupeř žádný. Měli tři vyložené šance, proměnili až čtvrtou. Povedená rána Hořavy z 20 metrů stačila na stav 1:1. V 69. minutě hosté vyrovnali ještě jednou díky Teclovi, ale výsledek 2:2 nevydržel. Poslední slovo měli v závěru Negredo a Džeko. Stovky hostujících příznivců už po minutě skandovali: "My chceme gól." Ale nadějný přímý kop Plzeňští nevyužili. V průběhu půle si však vypracovali tolik šancí, jak snad za celý podzim v Lize mistrů dohromady. Dvakrát byl blízko gólu Rajtoral, jednou Ďuriš. Gól padl až po akci Koláře, který před pokutovým územím nabil Hořavovi.

Plzeň konečně skórovala proti jednomu z velkých soupeřů, v předchozích zápasech proti City a Bayernu se jí to nepovedlo, dvě branky dal jen CSKA Moskva.  V Manchesteru to překvapilo, ale vzhledem k průběhu zápasu to překvapivé nebylo. Plzeňští dobře bránili, nešetřili krokem a soupeře zaskočili rychlými protiútoky. Ztichlý stadion, na němž byli hodně slyšet plzeňští fanoušci, sledoval jiné mužstvo, než to, které v neděli v Premier League smetlo Tottenham 6:0. Domácí hráli vlažně, laxně, nenapadali, nepresovali. Přesto si v úvodu vypracovali několik slibných možností: Nasri trefil břevno a pak střílel vedle, Džeko jen do Kozáčika. Když pak Agüero proměnil penaltu, domácí polevili ještě víc. A to se jim vymstilo.

ON-LINE REPOTÁŽ ZDE

Přitom před výkopem potkaly hosty komplikace, v základní sestavě chtěl mít trenér Pavel Vrba reprezentačního obránce Davida Limberského, jenže jeho do zápasu nepustily žaludeční problémy. Levým bekem tak byl Roman Hubník, jenž málem poločas nedohrál. Spoluhráč Hořava mu nechtěně v souboji roztrhl obočí. Když se Hubník po dlouhém ošetření do hry vrátil, Plzeň vyrovnala. Po přestávce to vypadalo, že domácí nastoupili s větším zaujetím. Konečně se dopracovali alespoň k rohovým kopům. Jelikož se nerozhodný stav neměnil, kouč Pelegrini poslal do hry oporu Yayu Tourého. Ten se v 65. minutě zapojil do akce, kterou po centru dalšího náhradníka Navase přesně zakončil Nasri.

Vedení domácím vydrželo jen chvíli. Stoper Procházka rozjel akci středem pole, Horváth pak poslal pas do vápna, Kolář přistrčil volnému Teclovi, který zblízka chladnokrevně poslal míč do sítě - 2:2. A kdyby vzápětí Horváth líp vystřelil z přímého kopu z výhodné pozice, mohlo být ještě líp. Nakonec bylo zle, když Navas poslal střílenou přihrávku před branku a střídající Negredo měl u vzdálenější tyče lehkou práci. V závěru se hlavou ještě prosadil Džeko, který se jinak celé utkání hodně trápil.

Autoři:

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...