Plzeň rozdrtila Bohemians 5:0. Nováček ze Znojma remizoval s Duklou

20:02aktualizováno  21:01
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně zahájili cestu za obhajobou ligového titulu suverénním vítězstvím 5:0 nad nováčkem Bohemians Praha 1905. Skóre otevřel vlastní brankou Jakub Štochl po Petrželově akci, poté se trefili i Čišovský, Kolář, Wágner a z penalty Tecl, který tak dal v lize gól poprvé po devíti měsících. Plzeň během týdne nastřílela ve třech zápasech 11 branek a pozitivně se naladila na úterní odvetu 2. předkola Ligy mistrů v Sarajevu.

Hráči Plzně se radují z úvodního gólu foto: ČTK

Jedním z faktorů plzeňského vítězství byl velmi dobrý výkon Petržely. Ten se postavil na svůj oblíbený pravý kraj zálohy a odehrál nejlepší zápas od návratu z Augsburgu. Hostující obránce neustále zaměstnával dravými průniky a byl především v první půli nejnebezpečnějším hráčem domácích.

"Milan byl napravo určitě lepší než nalevo. Byl mnohem aktivnější a bylo vidět, že má tento post hodně zažitý," souhlasil po utkání trenér Pavel Vrba. "Ale potěšil mě třeba i Tomáš Hořava, který zaskočil za Pavla Horvátha, patřil k nejlepším na hřišti a měl velký podíl na našem tlaku," dodal.

Plzeň - Bohemians 5:0

Branky: 19. vlastní J. Štochl, 39. Čišovský, 54. Kolář, 68. Wágner, 74. Tecl z pen. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Štěrba. ŽK: Kalina, Rada, Šmíd. Diváci: 10.145.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Hořava - Petržela (80. Rajtoral), D. Kolář (63. Tecl), Kovařík - Wágner (72. Bakoš). Trenér: Vrba.

Bohemians: Havránek - Kalina, J. Štochl, Šmíd, M. Kolář - Moravec, Budínský (82. Nerad), Jindřišek (46. Krch), Rada, Bartek (72. Ndiaye) - M. Štochl. Trenér: Weber.

Plzeň byla téměř neustále v tlaku, ale Kovařík nepropálil brankáře Havránka, vzápětí Petržela po hezkém uvolnění nastřelil z dálky jen břevno.

Byl to však znovu Petržela, kdo se postaral o úvodní gól. Utekl po pravé straně a chystal se přihrát na nabíhajícího Koláře, v čemž se mu snažil zabránit hostující stoper Jakub Štochl, jenže míč jen lehce tečoval do vlastní branky. Nešťastně tak začal své angažmá v Bohemians, kam v tomto týdnu přišel na hostování z Jablonce.

Vedení pak v 39. minutě potvrdil Čišovský. Kovařík zahrál přímý kop, který brankář Havránek vyrazil jen před dobíhajícího slovenského stopera, jenž poslal míč hlavou do sítě.

"Věděli jsme, že se s Plzní nemůžeme rovnat v kvalitě hry, ale připravovali jsme se na to, že budeme hrát aktivně a nebudeme se bát. Jenže opak byl pravdou. V první půli jsme postrádali sebevědomí," zhodnotil trenér Jozef Weber.

Do druhé půle vlétli hosté mnohem aktivněji a už po pár vteřinách mohl snížit Budínský, který už překonal i brankáře Kozáčika, ale Čišovský za svého krajana zaskočil a vykopl míč z branky. A snahu Bohemians záhy utnul třetí gól domácích. Přetažený roh vrátil hlavou do ohně Procházka a Kolář zblízka dotlačil míč do branky.

"Ten vlažný úvod druhé půle se mi nelíbil. Nebyli jsme tak důrazní a soupeř nás mohl potrestat. Po třetím gólu už jsme ale hru kontrolovali," řekl Vrba.

Při čtvrtém gólu si znovu vybral smůlu bohemácký novic Štochl, který při dlouhém nákopu za obranu podklouzl a neuhlídal tak Wágnera, který obloučkem překonal Havránka. A dočkal se i Tecl, který se trefil v lize poprvé od října a svého zimního přestupu do Plzně. Nejprve mu nebyl gól uznán pro ofsajd, pak ale proměnil pokutový kop po faulu Šmída na Petrželu.

"Těší mě, že se Standa konečně trefil a snad prolomil to trápení v lize. Pokyn k tomu, aby penaltu kopal on, jsem dal já," dodal Vrba.

Další páteční zápasy ligy

Dukla Praha - 1. SC Znojmo 1:1 (1:0)
Branky
: 26. Gedeon - 76. Hrošovský. Rozhodčí: Královec - Moláček, Kotík. ŽK: Božič, Rada - Helísek.

Dukla: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Ouedraogo (79. Hašek), Gedeon, Malý (64. Hlinka) - Berger, Pospěch, Néstor (89. Marek). Trenér: Kozel.

Znojmo: Hrubý - Helísek, Jonov, Hnaníček, Mudra - Hrošovský (82. Tomeček), Buchta - Lacko (69. Zeba), Nepožitek, Okleštěk - Heinz (90.+1 Vašíček).

Slavia Praha - Baník Ostrava 1:1 (0:0)
Branky: 62. Mičola - 60. Kukec. Rozhodčí: M. Paták - Pelikán, Hrabovský. ŽK: Gecov - Droppa, Kraut, Kukec, Frydrych. Diváci: 7575.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Petrák, Bortel, Čonka - Gecov, Zmrhal - Mičola (87. Štěpán), Kisel (90.+3 Fenin), Juhar - Škoda (60. Škutka). Trenér: Petrouš.

Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Dedič - Lukeš, Kukec, Droppa, Engelmann (85. Milosavljev) - Rolinc, Kraut (90.+9 Šichor). Trenér: Svědík.