Horváth se vrátil do sestavy a Plzeň otočila v Hradci osmifinále poháru

19:16
HRADEC KRÁLOVÉ - Fotbalisté Plzně vstoupili do osmifinále Poháru FAČR vítězstvím 2:1 na hřišti Hradce Králové. Poslední tým ligové tabulky sice nad lídrem nejvyšší soutěže vedl po gólu Kotiše, ale Bakoš s Hubníkem skóre otočili. Plzeň vyhrála osmý soutěžní zápas za sebou, odveta bude hostit 19. listopadu.

Pavel Horváth z Plzně. foto: ČTK

Oba celky udělaly v sestavách několik změn oproti lize. V jedenáctce Hradce dostali šanci Hable, Malinský, Trubač, Pavel Čermák či uzdravený Vaněček. Za Plzeň poprvé v základní sestavě pod trenérem Koubkem nastoupil kapitán a hrající asistent Horváth, příležitost dostali i Hubník, Kovařík, Bakoš či brankář Bolek.

Celý druhý poločas pak odehrál mladík Medveděv. Trenér Koubek nasadil také Pilaře, reprezentační záložník se tak poprvé ukázal jako soupeř v Hradci, kde začínal ligovou kariéru.

Vlevo Václav Pilař z Plzně a vpravo Pavel Čermák z Hradce Králové.
Pavel Horváth z Plzně.
Václav Pilař z Plzně.

Hradec vzal utkání jako zkoušku před dalšími zápasy o ligovou záchranu, kouč Pilný proto nechal na tribuně kapitána Rolka i matadora Kuliče. Do sestavy se naopak po čase vrátil záložník Kotiš a právě on vstřelil první branku. Ve 37. minutě si narazil míč s Trubačem, sedmnáctiletým nováčkem, a šikovnou kličkou obelstil Bolka. Po 442 minutách tak ukončil plzeňskou neprůstřelnost v soutěžních zápasech.

Vedení Hradci nevydrželo dlouho. Ve 42. minutě Bakoš zakončil hlavou Hubníkův perfektní centr. Bývalý reprezentační obránce se po změně stran stal plzeňským klíčem k vítězství. Po jednom z Horváthových rohových kopů v 63. minutě Hubník napálil odražený míč tvrdě pod břevno. Viktoria pak vedení v klidu držela a do odvety jde s náskokem.

Úvodní utkání osmifinále fotbalového Poháru FAČR:

Hradec Králové - Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)

Branky: 37. Kotiš - 42. Bakoš, 63. Hubník. Rozhodčí: Berka - Štěrba, Zeman. ŽK: Hubník (Plzeň). Diváci: 1446.

Hradec: Kuciak - Holeš, Križko, Chleboun, Plašil - Kotiš, Hable (76. Šultes) - Malinský (63. A. Čermák), Trubač, P. Čermák - Vaněček (76. Prokeš). Trenér: Pilný.
Plzeň: Bolek - Hubník, Procházka, Limberský (46. Medveděv), Kovařík - Vaněk (76. Petržela), Hrošovský, Horváth, Pilař - Holenda, Bakoš (90. Kratochvíl). Trenér: Koubek.