Plzeň opět vede ligu, Tepličtí ani napočtvrté v nové sezoně nevyhráli

19:48aktualizováno  20:23
PRAHA - V dohrávkách 4. kola nejvyšší fotbalové soutěže rozstřílela Plzeň nováčka z Hradce Králové na jeho hřišti 3:0 a Teplice remizovali s Českými Budějovicemi 1:1. Západočeši se tak opět vrátili do čela soutěže, naopak nedaří se loňskému půlmistrovi. Tepličtí ani počtvrté v sezoně nevyhráli a se dvěma body zůstávají patnáctí.

Hradec Králové - Plzeň. foto: ČTK

Parádní atmosféra opět vyprodaného kotle hradeckého stadionu, svižný fotbal dvou ofenzivně laděných celků, ve kterém rozhodla větší zkušenost hostů z Plzně. Tak by se dalo ve stručnosti zhodnotit utkání Hradce Králové s jedním z neúspěšných českých pohárových vyslanců.

Ovšem zatímco třeba na fotbalistech Baníku bylo nečekané vyřazení ze 3. předkola Evropské ligy v duelu se Spartou znát, Plzeňští se oklepali z istanbulského výprasku mnohem lépe. První šanci pondělní ligové dohrávky si sice vypracovali domácí, ve 38. minutě ovšem udeřilo na druhé straně.

Hradec Králové - Plzeň.

A jak jinak, než ze standardní situace. Po přímém kopu Horvátha se dostal k dorážce zcela volný Rada a bylo to 0:1. Hned na úvod druhé půle se ocitl v hlavní roli domácí obránce Martin Kasálek. Nejprve neprostřelil z přímého kopu ze 17 metrů skvělého Ticháčka, o pár minut později musel po nedorozumění s kolegy z obrany zatáhnout za ruční brzdu a faulovat unikajícího Petrželu.

K pokutovému kopu se postavil Jan Rezek, který s přehledem v 55. minutě zvýšil na 2:0 pro hosty. Domácí se na obrat nezmohli. Naopak, v závěru inkasovali třetí úder opět z kopačky Rezka, který tak pojistil Západočechům pozici lídra soutěže i nejproduktivnějšího týmu (Plzeň již zatížila konta soupeřů deseti góly).

Dohrávka 4. kola první fotbalové ligy

FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)
Branky: 55. z pen. a 82. J. Rezek, 39. Rada. Rozhodčí: Matějek - Pelikán, Vysloužil. ŽK: Kasálek, Janoušek, Fischer - Jiráček. Diváci: 6000 (vyprodáno).

Hradec: Lindr - Pávek (67. Tomašák), Wozniak, Kasálek - Fischer, Hochmeister (53. Dvořák), Janoušek, Poděbradský - T. Rezek (87. Kocourek), Pilař, Černý. Trenér: Kotal.

Plzeň: Ticháček - Rajtoral, Ševinský, Navrátil, Limberský - Petržela (86. Hruška), Rada, Horváth, Jiráček (79. Střihavka) - Kolář (88. Vaněček), J. Rezek. Trenér: Vrba.

Celkem čtyři celky ještě v letošní sezoně drží ligovou neporazitelnost - vedle vedoucího tria Plzeň, Olomouc a Slavia se nulou v kolonce porážek mohou ještě pyšnit .... ne, nejsou Teplice, ale překvapivě jejich soupeř z Českých Budějovic. Naopak Severočeši tápou, loňský podzimní půlmistr se s pouhými dvěma body krčí na patnácté pozici.

A přitom Teplice nehrají špatně, jejich největší slabinou je ale příšerná koncovka. "Byl to jednoznačný zápas. Výsledek je pro nás krutý. Byla to hra na jednu branku, měli jsme zápas pod kontrolou. Nám chyběl druhý, pojišťovací gól, soupeř měl naopak při svém vyrovnání obrovskou porci štěstí," hodnotil zápas zklamaný kouč Teplic Jiří Plíšek.

Teplice - České Budějovice.

Svatá slova. Tepličtí měli celý zápas jasně pod kontrolou, když se navíc po hodině hry trefil agilní Mahmutovič, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Jihočeši totiž jen zřídka vylezli ze své obranné ulity, na útočné polovině byli zcela neškodní. Až na okamžik z 87. minuty. Střídající Ondrášek jako ohař sledoval dlouhý nákop od poloviny hřiště z kopačky Laštovky.

Domácí stoper jej pouze stínoval a když se k tomu přidalo zbytečné vyběhnutí až na hranici velkého vápna v podání gólmana Slavíka, "žlutomodrý průšvih" byl na světě. Ondrášek lehce píchnul do míče špičkou kopačky, ten se odrazil do Slavíkova ramene od hlavy českobudějovického štírka a od ní obloučkem do prázdné branky - 1:1. "Tahle důslednost, to je moje. Ale samozřejmě v tom byl kus štěstí," zářil po utkání mladík.

Nutno podotknout, že mu šel pořádně dravě naproti. Mimochodem, dvě minuty před vyrovnáním spálil vyloženou šanci na druhé straně Zoubele. Opět se tak potvrdilo, že fotbal se nehraje na krásu, ale na góly. Také proto jsou Teplice předposlední, zatímco České Budějovice se šesti body (tolik má na kontě například i mistrovská Sparta) sedmé...

FK Teplice - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)
Branky: 59. Mahmutovič - 88. Ondrášek. Rozhodčí: L. Kovařík - Peřina, Szarowski. ŽK: Siva, Mahmutovič - Šíma. Diváci: 3450.

Teplice: Slavík - Vidlička, Matula, Rosa, Siva - Ljevakovič, Vachoušek, Stožický (59. Zoubele) - Mareš (87. Hošek), Mahmutovič - Došek (67. Vondrášek). Trenér: Plíšek.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Riegel (79. Koutný), Žižka - Hudson (72. Ondrášek), Černák, Otepka, Šíma (74. Sedláček) - Mezlík, Pecka. Trenér: Šilhavý.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...