Plzeň nepodceníme. Každý může porazit každého, upozorňuje Lahm

15:29
MNICHOV - Za pár dní mu bude třicet, ale fotbalista Philipp Lahm pořád vypadá jako teenager. "Servus," hlasitě pozdravil, když den před zápasem Ligy mistrů s Plzní v tréninkovém centru Bayernu Mnichov vkročil mezi novináře.

Bayern Mnichov vyhrál po dvanácti letech Ligu mistrů. V německém finále porazil Dortmund 2:1 gólem Robbena z poslední minuty. foto: Reuters

Kapitán, pravý obránce, z něhož trenér Pep Guardiola udělal středního záložníka. S Bayernem je spjatý odmalička, jako žák při zápasech na starém Olympijském stadionu podával míče. Za první tým začal hrát, když dokončovali novou arénu.

V ní ve středu večer povede Bayern proti Plzni. "Těšíme se, zápas v Lize mistrů je vždycky speciální," řekl Lahm.

Naposled jste vyhráli na Manchesteru City, předtím porazili CSKA Moskva. Je Plzeň dalším týmem, který jde na porážku?
Naše výchozí pozice je skvělá, ale ještě pár bodů musíme získat. Hrajeme dvakrát s Plzní, když získáme šest bodů, budeme v osmifinále. Co víc bychom chtěli?

Jak vážně soupeře z Česka berete? Bayern a Plzeň, ty kluby nelze porovnávat vůbec v ničem?
Tak pozor, když se někdo dostane do Ligy mistrů, tak musí něco umět. všechny soupeře bereme vážně, každý může porazit kohokoli. Známe to z bundesligy.

Jak by se to Plzni mohlo povést?
Když někdo dobře brání a má rychlé protiútoky, můžeme se dostat do problémů. Ale naše síla je i právě v tom, že nikoho nepodceníme, ani menší kluby. Ale chápu, že každý počítá s tím, že proti Plzni dvakrát vyhrajeme.

Pamatujete, před šesti lety česká reprezentace právě v Mnichově v kvalifikaci o Euro porazila Německo 3:0? Vy jste nehrál. Může se něco podobného to opakovat?
Počkejte, musíte říct celou pravdu. My jsme měli už jistý postup, Češi o něj ještě bojovali. My jsme nehráli v nejsilnější sestavě... Každopádně vám to řeknu celkem jasně, něco podobného se ve středu nestane.

Co všechno víte o Plzni?
Video máme jako obvykle až v den zápasu ráno. Probereme si celý tým, hráče po hráči.

Plzeň do Mnichova odjela autobusem, má to necelých tři sta kilometrů? Chápe to, s nadsázkou řečeno, jako regionální derby?
Možná nás něco v tomto ohledu spojuje, ale soustředíme se na fotbal. Hraje Bayern proti Plzni, německý mistr proti českému.

Do letního příchodu trenéra Guardioly jste nastupoval na místě pravého obránce. Od té doby hrajete defenzivního záložníka. Nestýská se vám po pozici v obraně?
Proč by mělo? Uvidíme, jak to trenér postaví.

Vás dá třeba na stopera, když vám chybí potrestaný Boateng a zraněný Dante.
Když se minule Dante zranil, tak jsem hrál ve středu obranu jednu minutu.

To ještě nebyl zápas s Mohučí rozhodnutý, v poločase jste prohrávali 0:1. Trenér říkal, že první půle neměla z vaší strany valnou úroveň. Čím si to vysvětlujete?
Není lehké to vysvětlit. Možná to bylo tím, že bylo po reprezentační přestávce, mužstvo nebylo spolu, spousta kluků odjela za reprezentacemi svých zemí.

A další důvod?
Vždycky je těžké se tam dostat, když soupeř jen brání, když postaví obranný val kolem vápna. Ale většinou ve druhém poločase už bývá unavený a jde to líp.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.