Plzeň napotřetí nezaváhala, vyhrála v Jihlavě 2:1

22:17aktualizováno  22:24
JIHLAVA - Fotbalisté Plzně zvítězili v předehrávce 10. kola první ligy v Jihlavě 2:1. Viktorii poslal do vedení po deseti minutách Rajtoral, zanedlouho sice srovnal Harba, ale jedenáct minut před koncem rozhodl střídající Bakoš. Obhájce titulu v nejvyšší soutěži naplno bodoval po dvou předchozích remízách a minimálně do sobotního pražského derby se přiblížil vedoucí Spartě na rozdíl jednoho bodu.

Rajtoral slaví branku do sítě Jihlavy. foto: MAFRA - Petr Lemberk

Plzeňský trenér Pavel Vrba odkoučoval proti Jihlavě 151. ligový zápas v jednom klubu za sebou, čímž vyrovnal rekord Karla Jarolíma a Ladislava Škorpila. Před středečním utkáním Ligy mistrů s CSKA Moskva v Petrohradu zamíchal se sestavou a jen na lavičce nechal Koláře či Kovaříka, který se ale ještě v první půli na hřiště dostal.

Jihlava na domácím stadionu získala všechny své body v této sezoně a proti favoritovi začala nebojácně. V úvodních deseti minutách jí několikrát chyběl krok k zakončení, pak ale udeřila Plzeň. Horváth po Procházkově dlouhé přihrávce poslal nadýchaný centr do vápna a Rajtoral z voleje vstřelil svůj druhý gól v tomto ročníku.

Hostům ale vydrželo vedení jen šest minut. Jungr přihrál Vaculíkovi, ten utekl vápnem a poslal míč před bránu, kde skóroval nabíhající Harba. Bosenský útočník dal třetí gól v jihlavském dresu.

Plzni pak ještě víc zkomplikovalo situaci zranění levého beka Limberského. Reprezentační zadák si zřejmě natáhl sval a v polovině první půle ho vystřídal Kovařík.

Vysočině chyběl zraněný špílmachr Koloušek, i bez něj ale předváděla bojovný výkon s bleskovými kontry. Po jednom z nich musel Kozáčik vyrazit nad břevno Masopustovu ránu a těsně před pauzou při jihlavském přečíslení v poslední chvíli vypíchl míč před Jungrem. Vysočina se při odchodu do kabin hodně hněvala na sudího Proskeho, že ji nenechal dotáhnout brejk a odpískal poločas ještě dřív, než vypršela 45. minuta.

Plzni se zpočátku nedařilo rozebrat obětavě hrající Vysočinu ani po pauze. Naopak zahrozila Jihlava po Karlíkově ráně, po které se musel hodně natáhnout Kozáčik.

Plzeňskou hru oživili až střídající Kolář s Bakošem. Ten nahradil Tecla, jemuž se při návratu na hřiště svého bývalého klubu nedařilo. Plzeň stupňovala tlak a nakonec právě po spolupráci čerstvých hráčů rozhodla. V 72. minutě ještě Blažek u zadní tyče vytěsnil tečovaný Horváthův centr, o sedm minut později už ale kapituloval. Kolář posunul na volného Bakoše, ten zachoval před brankou chladnou hlavu a dal svůj první ligový gól od dubna.

Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)

Branky: 16. Harba - 10. Rajtoral, 79. Bakoš. Rozhodčí: Proske - Kordula, Blažej. ŽK: Hořava (Plzeň).

Jihlava: Blažek - Marek, Tlustý, Šourek, Josl (78. Kosak) - Masopust, Jánoš (87. Teplý), Jungr, Karlík, Vaculík - Harba. Trenér: Komňacký.

Plzeň: Kozáčik - Řezník (67. Kolář), Hubník, Procházka, Limberský (23. Kovařík) - Hořava, Horváth - Rajtoral, Pospíšil, Petržela - Tecl (63. Bakoš). Trenér: Vrba.