Plzeň i s Pilařem v sestavě porazila Vlašim

13:15
PRAHA - Fotbalisté Plzně vyhráli i svůj druhý zápas zimní Tipsport ligy, v berounské skupině B zvítězili nad druholigovou Vlašimí 2:1. V základní sestavě nechyběl ani Václav Pilař, poté co sešlo z z jeho přestupu do Wolfsburgu. V obraně nastoupila nová posila z Mladé Boleslavi Václav Procházka.

Plzeň: Tomáš Berger. foto: ČTK

Plzeň měla stejně jako ve středu proti Sezimovu Ústí převahu, na gól však čekala až do 28. minuty, kdy Bakoš hrající první utkání po prosincové operaci vystihl rozehrávku soupeře, míč naservíroval Petrželovi, který udělal kličku i gólmanovi a vystřelil do prázdné brány. Vlašimský Strnad však ještě do poločasu po brejku srovnal.

Plzeň - Vlašim 2:1

Branky: 28. Petržela, 67. Štípek - 36. Strnad. Rozhodčí: K. Hrubeš.

Sestava Plzně:
I. poločas: Čech - Rajtoral, Procházka, Čišovský, Limberský - Petržela, Horváth, Kolář, Pilař - Ďuriš, Bakoš.

II. poločas: Daněk - Sladký, Božič, Trapp, Beránek - Štípek, Darida, Berger, Zifčák - Hora, Wágner.

Po změně stran mohla zimní posila Plzně Wágner vrátit Západočechům vedení, ale penaltu za ruku poslal jen do náručí gólmana. Neuspěl ani v další šanci. Rozhodnutí tak vzal na svá bedra Štípek, který po Daridově přihrávce zařídil plzeňskou výhru.

"Dnešním zápasem jsme uzavřeli první čtrnáctidenní blok, ve kterém jsme dvakrát denně trénovali a odehráli i dva kvalitní zápasy," řekl trenér Plzně Pavel Vrba. "V prvním poločasu jsme měli větší převahu, ale nedokázali jsme aktivitu proměnit ve výraznější náskok, nevyužili jsme další příležitosti. Druhý poločas byl již vyrovnanější, i když v jeho úvodu jsme mohli vstřelit branku. To se nakonec podařilo díky důrazu Davida Štípka," dodal.

Ve skupině D zaváhal obhájce prvenství Olomouc. Sigma podlehla druholigovému Brnu 2:3, když nezvládla hlavně první poločas a poté manko marně doháněla. O její branky se postarali Nepožitek a Klesnil.