Plzeň dvakrát vedla, s rumunským FCSB ale nakonec v předkole LM bere remízu

18:59aktualizováno  21:30
PRAHA - Fotbalisté Plzně v úvodním utkání třetího předkola Ligy mistrů pouze remizovali s FCSB, dříve Steauou Bukurešť, na jejím hřišti 2:2. Dvakrát vedli, konečný stav ale zařídil v 61. minutě Filipe Teixeira. Góly hostů dali Krmenčík a Kopic. Odveta se hraje příští středu ve Štruncových sadech.

Denis Alibec z FSBC (vpravo) v souboji s plzeňským Milanem Havlem. foto: AP/ČTK

FCSB-Viktoria Plzeň jsme sledovali ONLINE

Při obnovené soutěžní premiéře trenéra Pavla Vrby po dvaceti minutách hry otevřel skóre Michael Krmenčík, ještě do poločasu vyrovnal Constantin Budescu. V 53. minutě vrátil hostům vedení Jan Kopic, ale krátce poté Filipe Teixeira zařídil bývalé Steaue Bukurešť remízu.

Vrba musel do úvodního soutěžního duelu nové sezony nasadit hodně improvizovanou obranu. Zraněného kapitána Hubníka a disciplinárně potrestaného Hejdu na pozici stoperů zastoupili Hájek a obvyklý pravý bek Řezník. Jeho místo zaujal Limberský a nalevo dostala šanci letní posila Havel. Soutěžní debut si odbyl také chorvatský záložník Živulič.

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

FCSB - Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)

Branky: 37. Budescu, 61. Teixeira - 23. Krmenčík, 53. Kopic. Rozhodčí: Aghajev - Zejnalov, Mammadov (všichni Ázerb.). ŽK: Pintilii, Alibec, Gnohéré - Petržela, Hájek, Krmenčík, Havel, Kopic. Diváci: 33 725.

Domácí se přes masivní podporu fanoušků v úvodu moc nedostávali do hry a vzadu nechávali okénka. Kolář ještě vystřelil slabě doprostřed branky, ale ve 23. minutě už se Plzeň prosadila. Kopic hlavou přistrčil míč důraznému Krmenčíkovi, ten se v šestnáctce obtočil okolo obránce a propálil brankáře Nitu.

Západočeši až v závěru poločasu pustili FCSB do většího tlaku. Při dvou standardních situacích dobře zasáhl gólman Bolek, kterému však ve 37. minutě nedal šanci Budescu precizně zatočeným přímým kopem. Bolek ještě před pauzou vytěsnil střílený centr Teixeiry a Alibec vypálil těsně vedle.

I do druhé půle vstoupila lépe Viktoria. V 53. minutě Kolářovu křížnou střelu vyrazil domácí brankář jen před sebe a volný Kopic z dorážky nezaváhal.

Rumunský tým ale už za osm minut odpověděl. Momčilovič si pohrál se dvěma obránci, nacentroval do šestnáctky a Teixeira umístěnou hlavičkou překonal Bolka.

Milan Škoda proměňuje penaltu.
Zleva Mick van Buren ze Slavie a Maxim Voloďko z Borisova.

V úplném závěru FCSB sahal po vítězství, ale střídající Gnohéré ve třech velkých šancích neuspěl. Plzeň sice nevyhrála ani pátý pohárový zápas s rumunským soupeřem, ale odvezla si nadějný výsledek do domácí odvety.