Plzeň deklasovala Jablonec 6:1, pomohly jí dvě penalty

22:07aktualizováno  22:14
PLZEŇ - Přesně po dvou měsících vyhráli plzeňští fotbalisté domácí utkání. Dvěma góly z penalt otočili nepříznivé skóre a nakonec zápas s oslabeným Jabloncem vyhráli 6:1. Po předehrávce 13. kola se mistr vrátil na druhé místo ligové tabulky.

Radost Plzeňských. foto: MAFRA - Ladislav Němec.

Po druhém plzeňském gólu diváci skandovali: "Ještě jednu!" Měli na mysli ještě jednu penaltu, protože domácí mezi 15. a 23. minutou proměnili dva pokutové kopy. Střelci dali zapomenout na předešlé dva zápasy, v nichž obhájce ligového titulu ztrácel body právě kvůli neproměněným penaltám.

Horváth poslal míč k levé tyči, Tecl si našel místo po pravé ruce brankáře Špita a plzeňské publikum slavilo úspěšný obrat.

Hosté šli navíc do oslabení, protože viník obou penalt Novák nasbíral dvě žluté karty a byl vyloučen.

Plzeň a Jablonec se v tomto roce utkali už popáté. Na jaře spolu hráli kromě ligy i dva pohárové zápasy a v létě otevřeli novou sezonu zápasem o Superpohár. V předešlých soubojích padlo dohromady 19 gólů a páteční utkání na tradici plynule navázalo.

Hosté vedli už od 11. minuty. Obránci zaváhali při rychlém útočném výpadu a Pitákovi před domácí brankou nikdo nebránil.

V říjnu Plzeňští kromě poháru s divizním Kladnem nevyhráli ani jeden zápas a ani v listopadu nevykročili dobře. Černé chvilky domácích obránců však brzy přebilo osmiminutové zatmění jabloneckého beka Filipa Nováka, který zavinil obě penalty.

V obou měl prsty také plzeňský obránce Rajtoral. Před první šikovně uvolnil Petrželu, jehož Novák skluzem poslal k zemi. O osm minut později srazil Novák rukou Rajtoralovu střelu a rozhodčí Zelinka za ním sprintoval s kartami obou barev.

Přesilovka přinesla atraktivní podívanou. Jablonec se statečně bránil a snažil se o rychlé protiútoky, ale tlaku nabuzených Západočechů nešlo odolat. Plzeň naposledy doma vyhrála 1. září a úspěch po dlouhém půstu si pořádně užila. Slavilo se góly.

Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 6:1 (3:1)

Branky: 16. z pen. a 68. Horváth, 22. z pen. a 45. Tecl, 55. Kolář, 86. Wágner - 11. Piták. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták. ŽK: Čišovský, Rajtoral - Novák, Čížek, Vošahlík, Loučka, Piták. ČK: 22. Novák (Jablonec). Diváci: 9180.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník - Hořava, Horváth (87. Pospíšil) - Petržela, Kolář (80. Bakoš), Ďuriš - Tecl (74. Wágner). Trenér: Vrba.

Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Beneš, Novák - Loučka, Kubista - Čížek (87. Vukadinovič), Piták (75. Jurča), Vaněk - Vošahlík (63. Třešňák). Trenér: Skuhravý.