Kapitán fotbalistů Plzně Pavel Horváth si odvetu Evropské ligy proti Schalke nezahraje kvůli karetnímu trestu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy foto: ČTK

Plzeň se přiblížila Evropské lize. V Rustavi vyhrála 3:1

19. července 2012   18:19,  aktualizováno  20:13 | Lidovky.cz
RUSTAVI/PRAHA - Fotbalisté Plzně chtějí i v nové sezoně působit na poli evropských soutěží. A při svém prvním kvalifikačním vystoupení k tomu udělali důležitý krok: na hřišti gruzínského týmu Metalurgi Rustavi zvítězili 3:1. Dva góly zaznamenal Pavel Horváth.

Odveta je na programu za týden v Plzni.

Již ve 14. minutě se Západočeši radovali z branky. Na konci pěkné kombinace Rajtorala a Daridy přiťukl Fillo míč na vápno Horváthovi a ten se nemýlil. Vedení jim však nevydrželo příliš dlouho: po další čtvrthodině hry se Ševinský dopustil hrubé chyby při rozehrávce a střelou k tyči srovnal bývalý plzeňský hráč Dimitrij Tatanašvili.

Ve 32. minutě však opět vedl český tým. Po centru Limberského dolétl míč až ke Kolářovi, který na malém vápně přehlavičkoval gólmana soupeře a síť za Bediašvilim rozvlnil podruhé.

Přestože Rustavi prošlo prvním kolem předkola hladce po dvou vítězství 3:0 a 6:1 nad albánským klubem Teuta, proti Plzni se mu nedařilo.

Po změně stran v 59. minutě se dalekonosnou střelou znovu prosadil Pavel Horváth, zvýraznil vedení a výrazně vylepšil pozici Viktorie pro odvetu.

Úvodní zápas 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Metalurgi Rustavi - Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)
Branky
: 29. Tatanašvili - 14. a 59. Horváth, 32. Kolář. ŽK: Suchiašvili, Razmadze - Fillo, Darida. Rozhodčí: Aleckovič - Ibrisimbegovič, Dujak (všichni Bosna).

Rustavi: Bediašvili - Japaridze, Maisuradze, Gavašelišvili, Suchiašvili - Kavtaradze (46. Dobrovolski), Machviladze, Mikaberidze (67. Sichaurulidze), Razmadze, Getsadze - Tatanašvili (67. Janelidze). Trenér: Žoržikašvili.

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Fillo (85. Štípek), Kolář (88. Hanousek), Malakjan (65. Zeman) - Ďuriš. Trenér: Vrba.