Plíšková se trápí. V Římě vypadla už v prvním kole, daří se Šafářové

Roland Garros

17:30
ŘÍM - České tenistky Lucie Šafářová a Barbora Strýcová postoupily na antukovém turnaji v Římě přes domácí Italky Francescu Schiavoneovou a Karin Knappovou do druhého kola. V prvním kole naopak skončila šestnáctá nasazená Karolína Plíšková, kterou vyřadila Ruska Darja Kasatkinová.

Zklamaná Karolína Plíšková. foto: ČTK/AP

Turnajová desítka Šafářová bývalou šampionku Roland Garros Schiavoneovou porazila za 70 minut 6:3, 6:2. Vítězka nedávného pražského turnaje, jež se musela minulý týden v Madridu před zápasem druhého kola odhlásit kvůli otravě z jídla, zdolala pětatřicetiletou Italku popáté za sebou.

Kvitová je v Madridu v osmifinále, Plíšková překvapivě prohrála

„Francesca je skvělá hráčka, hraje hodně rotovaných míčů a dobře se pohybuje, takže proti ní nikdy není lehké hrát. Já jsem ale podala výborný výkon, byla jsem agresivní a podrželo mě podání,“ pochvalovala si v rozhovoru na kurtu Šafářová, jejíž příští soupeřkou bude Japonka Misaki Doiová.

Strýcová se dočkala v Římě první výhry v kariéře při třetím startu, na úvod hlavní soutěže nad Knappovou zvítězila 6:2 a 6:2. Třicetiletá Strýcová porazila o dva roky mladší Knappovou i ve třetím vzájemném zápase. Do utkání vstoupila suverénně, rychle vedla 4:0 a kontrolu už nepustila. Soupeřce nenabídla jedinou příležitost k brejku a duel mohla ukončit už v sedmé hře druhé sady. Italka však při svém podání odvrátila tři mečboly, při svém servisu už ale Strýcová další průtahy nepřipustila.

V druhém kole Strýcovou čeká britská kvalifikantka Heather Watsonová. Svou soupeřku zná i Petra Kvitová, jež měla coby pátá nasazená na úvod volno. Do turnaje vstoupí zápasem s Američankou Madison Keysovou.

Plíšková podlehla Kasatkinové 4:6, 4:6 a ztroskotala v Římě v 1. kole stejně jako při loňském premiérovém startu. V duelu s čerstvě devatenáctiletou Ruskou nedokázala navázat na výhru z prvního vzájemného duelu v Indian Wells a za hodinu a 26 minut prohrála.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.