Plíšková bude hrát v semifinále US Open se Serenou Williamsovou

7:27
NEW YORK - Soupeřkou Karolíny Plíškové v semifinále grandslamového US Open bude podle očekávání Američanka Serena Williamsová. Světová jednička ve čtvrtfinále porazila Rumunku Simonu Halepovou 6:2, 4:6 a 6:3.

Serena Williamsová při zápase s Rumunkou Simonou Halepovou. foto: ČTK

Utkání Plíškové s dvaadvacetinásobnou grandslamovou šampionkou Williamsovou se uskuteční ve čtvrtek jako první v „night session“ a začne hodinu po půlnoci SELČ. Plíšková hrála s Williamsovou jednou a předloni ve Stanfordu prohrála.

Na výhru nad Halepovou potřebovala Williamsová dvě a čtvrt hodiny. Nastřílela osmnáct es, ale trápila se při proměňování brejkbolů, protože využila jen čtyři z dvaceti. „Z toho jsem nebyla nadšená, ale zůstávala jsem pozitivní,“ řekla.

Skvělá Plíšková vyřadila Venus Williamsovou a je ve čtvrtfinále US Open

Ve třetím setu stačil Williamsové k brejku jediný brejkbol a zápas už doservírovala. „Byl to dobrý test. Ve druhém setu jsem trošku ztratila rytmus a věděla, že se musím ve třetím zlepšit, jestli chci vyhrát. A to jsem dokázala,“ řekla Američanka.

Halepová ve druhé sadě odvrátila všech dvanáct brejkbolů, kterým čelila. Předvedla několik skvělých výměn. „Úroveň hry byla vysoká. Možná jsem mohla zahrát pár míčů lépe, ale bojovala jsem a cítila, že jsem blízko výhry,“ řekla rumunská tenistka.

Williamsová se přiblížila ke svému sedmému titulu na US Open, již 23. grandslamovému vavřínu i k udržení postu první hráčky světa. K tomu potřebuje postoupit minimálně do finále, což jí Plíšková může překazit.